Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szeretném abbahagyni a fogamzá...

Szeretném abbahagyni a fogamzásgátló szedését, mire számítsak? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Már több mint 6 éve szedek fogamzásgátlót (Belara) és most úgy döntöttem, hogy abbahagyom.A párommal is megbeszéltük,nem szeretnénk még babát ezért óvszerrel védekeznénk.Másnak milyen tapasztalata volt a gyógyszer abbahagyása után?Szerintetek jó ötlet, hogy nem szeretném tovább gyógyszerrel irányítani a szervezetem?

Előre is köszönöm a normális válaszokat! :)

21/L


2013. júl. 17. 12:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem rendszertelen volt a vérzésem a gyógyszer elhagyása után. Sőt, volt olyan amikor nem is jött meg
2013. júl. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én más fogamzásgátlót szedtem, nem tapasztaltam változást akkor sem, amikor abbahagytam. Szerintem jó ötlet leállni a tablettával és várni a babával pár hónapot, míg a szervezet helyreáll.
2013. júl. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

nekem bevált a gyógyszer. egyszerűbb volt,hogy tudtam mikor jön meg a mensim és nem is görcsöltem,ráadásul cak 3-4 napig tartott.és ha késleltetni akartam akkor azt is megtehettem. az óvszer egy kicsit macerásnak tűnt,és állandóan féltem,hogy teherbe esem.


Amikor abbahagytam a szedését a babatervezés miatt,akkor rendszertelenné vált,és hosszabb ideig tartott

2013. júl. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én ugyan nem szedtem soha, mert nem akartam borítani a hormonháztartásom, de jó pár barátnőm mesélte, hogy mi volt az abbahagyás után. Ők sem akartam babát, csak nem akartak már tovább tabit szedni, hogy rendeződjön a szervezetük.

Na szóval:

-nehezen rendeződő menstruáció, vagy egyáltalán nem rendeződő

-magas prolaktin szint, ami miatt elmarad a peteérés (menstruáció még jelentkezhet), így meddőséget okoz

-aki bőrproblémára kapta, annak sokkal súlyosabban tért vissza, mint amilyen előtte volt

-volt aki nagyon meghízott az abbahagyás után, szintén hirtelen hormonzavar következtében


Mindenféleképpen jó ötlet, hogy nem rombolod magad tovább, így is sok ideig tetted és pont abban a korszakban, amikor leginkább árthat, de még bőven van időd regenerálódni és nem is biztos, hogy lesz bármi bajod. :) Akiket leírtam példának azok is helyrejöttek 1-2 éven belül teljesen vagy pedig más gyógyszert kaptak(nem foggátlót), ami rendben tartja őket. Az én családomban is szedték hárman sokáig, de nem lett bajuk nekik sem a szedés után.

2013. júl. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt étvágyam mialatt szedtem ezrét fogytam, így amikor abbahagytam visszajött az étvágyam és visszahíztam ami lement, és újra pattanásos lettem. Tehát kb az lett mint a szedése előtt. Menstruációm normális maradt.
2013. júl. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

ugyan ilyen fiatalon 5 évig szedtem két éve hagytam abba:

mostanra teljesen rendbe jöttem, de az elmúlt két évben a következő problémáim voltak:

kb 2havonta menstruáltam

pattanásos lettem

fogytam

cicim vesztett a feszes duzzadtságából

éreztem hogy megkönnyebbült a szervezetem...


Pár hónapja petefészekcisztát fedeztek fel nálam amire a doki azt mondta hogy jó lenne 3 hónapig fog.gátlót szednem. 1 hetem van vissza a menstruációig és erősen gondolkodom, hogy ellent mondok a doki javaslatának... nem akarom újra terhelni a szervezetem!!


Akármi rossz hatása is lesz annak hogy abbahagyod, hosszútávon jobban jársz!!!

2013. júl. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!