Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van olyan, hogy akkora a baj,...

Van olyan, hogy akkora a baj, hogy kiveszik mindkettő petefészkemet? Meg a petevezetéket elvágják?

Figyelt kérdés
Mi a műtét menete??Honnan csinálják?Mennyi a felépülési idő?

2013. jún. 28. 13:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Ilyet csak akkor csinálnak, ha annyira súlyos áttétes rák van, hogy menthetetlen a petefészek és a petevezeték.
2013. jún. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De a művelet?Mennyire fog fájni?
2013. jún. 28. 13:17
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyes nőgyógyászati daganatok esetén (bizonyos petefészek- és méhdaganatok, genetikailag nőgyógyászati daganatra hajlamos nők - BRCA1 hordozók - között akár megelőzésképpen) szükség lehet rá. A műtét menete és a felépülési idő nagyban függ attól, hogy pontosan mi az alapvető probléma, ezt nem lehet sablonosan leírni. A felépülési idő nagyobb műtét után minimum kb. 2 hét, amíg az ember normálisan mozogni tud. Ha kemoterápia, sugárkezelés stb. is kell, akkor ez elhúzódhat. Nem vagyok nőgyógyász, pontos információért kérdezd meg a kezelőorvosodat.
2013. jún. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Na most egy férfi ad ismertetőt! Ha kiveszik a petefészket akkor le kell vágni a méhről és bevarrni!Viszont ha mindkettőt ki kell venni akkor a méh is feleslegessé válik,Ez hasi műtét hiszen a hüvelyből csak a méh belseje érhető el.
2013. jún. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nagy kismedencei műtét előtt normális helyen kapsz epiduralt (hacsak nincs valami kizáró ok, pl. alvadási zavar), és - szintén normális helyen - ezt a műtétet követő 4. vagy 5. napig bent is hagyják. Utána már nincs olyan fájdalom, hogy azt ne lehetne "hagyományos" módon csillapítani. Javaslom, hogy tárgyalj az anesztessel a mátét előtt, hogy ezt mindenképpen meg is kapd, és tiltakozz, ha a műtét másnapján ki akarnák gyomlálni az EDA-t alapos ok nélkül (pl. ha a kanül környezete gyulladt, stb.).
2013. jún. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves 13:27-esnek:


Ad. 1, nem vagyok férfi, de ezt Te minden bizonnyal jobban meg tudod állapítani a monitor előtt, mint én magam.

Ad. 2, ha férfi lennék, nem is válaszolhatnék a kérdésre legjobb tudásom szerint? Sőt, ezek szerint alkalmatlan az összes női urológus, az összes férfi nőgyógyász, és alapból az összes állatorvos, mert csak arról rendelkezhetünk információval, amink van? Felettébb logikus...

Ad. 3, ki mondta, hogy nem hasi műtét? Viszont nem mindegy, hogy laparoszkópiás, laparoszkópiásan asszisztált vagy nyílt műtétet terveznek, végeznek-e nyirokcsomó-disszekciót, kiveszik-e a csepleszt stb.


Ez mind nyilván egyértelműen eldönthető ismeretlenül a gép elől, csak én vagyok tudatlan hozzá. Mea Culpa!


A kérdezőnek: a műtét előtt az operáló orvos kötelessége részletekbe menő tájékoztatást adni a műtét kiterjesztéséről, a lehetséges szövődményekről, a várható kimenetelről, és kötelessége továbbá az összes kérdésedre kimerítő választ adni. Javaslom, hogy előre írd össze a kérdéseidet, és így, felkészülve menj el a műtét előtti beszélgetésre. Ne maradjon benned kérdés, mire a műtőasztalra kerülsz, sokkal nyugodtabb leszel, ha tudod, mire számíts.

2013. jún. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2013. jún. 28. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!