Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Normális hogy a méhnyakam...

Normális hogy a méhnyakam ennyire zavaró és elzárja az utat? TÖBBI LENT

Figyelt kérdés

2hónapja vesztettem el a szüzességem, rá 1 héttel vettem észre hogy a hüvelyem elülső(vagyis a hasam felől lévő) falán van egy kisebb diónyi,kemény csomó. És mintha egy nyílás/lyuk is lenne rajta.


Utána olvastam, és ez lehet a méhnyakam.

Na de ez mindenkinél ennyire zavaró?

5-6 centire van, ha tampont helyezek fel, kissé megakad benne.


Emellett be tudok mögé 2 oldalt nyúlni. Ez normális?

2 oldalról be tudom mögé nyomni az ujjam.


Természetes hogy ennyire kidudorodik/elzárja az utat?

Szex közben ez nem irritálja a férfiakat?



2013. jún. 27. 15:18
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Tapogasson mindenki.:) A hüvely külső nyílása után 3-4 cm-el az elülső falon érezni egy kis befelé domborulatot, ha feljebb nyúltok 2-3 cm-t,ki lehet tapintani a méhszájat,ill.annak domborulatát,bár az már nehezebb. Ez amúgy, hüvely feltárásakor látszik is.
2013. jún. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

Nekem egyáltalán nem nehéz kitapintani.. Ugyanis elég nagy..

Most van meg a vérzésem és tényleg mintha lentebb lenne..


És mikor tampont helyezek fel, az egyik oldalra be tudom nyomni a dudor mellé, de így ugye rés marad és néha kicsöpög a vér... Elég kellemetlen.

2013. jún. 27. 20:37
 13/28 anonim ***** válasza:
legbiztosabb ha elmész egy nőgyógyászhoz és öt magkérdezed de szerintem sem méhszáj. A női hüvely 10-12 cm hosszú annak a végén van a méhszáj. nem 5-6 cm-re. Valószinüleg a G pontod az.
2013. jún. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

Lehetetlen hogy a G-pontom ennyire kiálljon.

Igen ezért gyanús,, mert egy ujjnyira van kb.

2013. jún. 27. 21:14
 15/28 anonim ***** válasza:
felelesleges találgatni menj el nőgyóygászhoz. A sok felnyulkálással is vigyázz mert könnyen felvihetsz valami feertőzést.
2013. jún. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim válasza:
nekem is ilyen, voltál már orvosnál? kb. pont egy ujjnyira van. csak nekem még kicsit balra van. vagyis így az egész hüvelyem balra tart. meg én a tampont sem tudom átnyomni rajta, szóval ezért nem is szeretem, mert irritálja. de amúgy szerintem is a méhszáj/méhnyak, én is olvastam ilyesmit. és nem hiszem hogy köze lenne ahhoz, hogy mikor még szűz voltál nem érezted, maximum nem vetted észre.
2013. júl. 2. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 Attus22 válasza:

Sok okos. Körülbelül 1 ujjnyi mélyen (kb 4-5 cm-re) van a G-pont, ami a női "prosztata". Nevezhetjük így is. Efelett egy 10 cm-rel van a méhszáj, ez általában.

Nem kell megijedned, de ha nem hiszel nekem, menj orvoshoz.

Mindenféleképpen menj orvoshoz, ha szúró, görcsölő fájdalmad van és vérzel menstruációs időszakon kívül, illetve ha fehérfolyás helyett sárgás, barnás váladék ürül. Vagy ha az ajkak viszketnek/égnek és elkezdenek "hámlani".


Amúgy kérdésedre válaszolva az a G-Pont, amit igen egyszerűen ellenőrizhetsz. Kezd el maszturbálni és mikor már felajzott állapotban vagy kezdd el masszírozni azt a pontot. Egyébként azoknál a nőknél akik tudnak spriccelni általában ezt a pontot érdemes ingerelni.

2013. júl. 2. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Kedves 17. Igazad van,ezt próbáltam magyarázni előtte én is,de úgy látszik sokan nem ismerik a női ivarszervek anatómiáját,amivel nincs is baj. Én sem tudnék pl. házat építeni :)
2013. júl. 2. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

15 centire a méhszáj? Hogyne. Te se láttál még hüvelyt belülről.

Hiába magyaráztok, a kérdező jó eséllyel a méhszáját tapogatja.

2013. júl. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

15 cm.re nincs a méhszáj,de nem is 5-6 cm-re van fent!

Kb.8-10 cm magasan helyezkedik el.

2013. júl. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!