Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért fáj mensi-kezdetén és...

Miért fáj mensi-kezdetén és után egy csaj hasa?

Figyelt kérdés
de ez nem olyan hogy kcsikét,de nagyon durván tud fájni,és már rendesen sirok meg ordtok,és semmi tabletta nem segit ebben...14 éves vagyok,és már megvan 4 éve.. még mindig nem tudom felfogni miért fáj annyira..és méghozzá mindig hétvégére jon meg,tehát nem is mehetek bulikra vagy bárhova..és még a barátommal sem lehetek kint vagy máshol,mert mindig ithon ápolgat.! és nekem ez nem nagyon jo..kérlek segitsetek.! :-(
2008. jún. 23. 09:13
 1/6 anonim ***** válasza:
47%
Ez biológia. beágyazódik a petesejtnek a hely és ha nem termékenyül meg akkor kiszakad onnan, ez jár vérzéssel és fájdallommal. Kinek igy , kinek úgy fáj. Sajnos ez ilyen.
2008. jún. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, voltál-e orvosnál, ha nagyon szenvedsz, az nem természetes szerintem. Egy barátnőmnek 9 évesen jött meg és nagyon szenvedett évekig, el is ájult annyira, a dokik azt mondták fejletlen a méhe. Kapott gyógyszert.
2008. jún. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Előző válaszoló a biológiára hivatkozik, ámde nem ért hozzá. Nem a petesejt szakad ki, hanem a méh megvastagodott nyálkahártyája szakad le vérzés kíséretében (ezért vannak nagy véres nyálkadarabok a távozó folyadékban). A nyálkahártya azonban csak méhösszehúhódások által tud leszakadni, ezek azok a bizonyos menstruációs görcsök. A legjobban görcsoldó tablettával lehet védekezni ellene (a fájdalomcsillapítók tényleg hatástalanok), ilyenek a Nospa vagy az Algoflex-M.

De segít, ha meleg vizes palackot teszel a hasadra, és speckó tornagyakorlatokat végzel (Kriston intimtorna - tényleg hatásos!). Nekem pedig, aki megrögzött gyógyszerellenes vagyok, a cickafarkfű-tea a titkos csodaszerem. Amikor megjön, és görcsölök, két nagy bögre friss és meleg cickafarkfű-tea minden fájdalmat elmúlaszt! :)

2008. jún. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%

A menzesz során felléphet kisebb-nagyobb alhasi fájdalom, görcs, mely szükség esetén fájdalomcsillapítóval, görcsoldóval enyhíthető. Ezek a gyógyszerek: a Nospa, Meristin, Algopyrin stb. Ha erősek a görcsök, a fájdalom elviselhetetlen, akkor forduljatok nőgyógyászhoz!


Dr.Bóday László

2008. jún. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
koszonom mindenkinek..! nagyon sokat segitettetek, orok hálám! :-)))))
2008. jún. 27. 16:18
 6/6 anonim válasza:
Nekem is volt ilyen próblémám 14-22 éves koromig.Aznap mikor megjött iszonyúan görcsöltem 1 órát és néha hányinger hányással is járt.Volt hogy iskolába és dolgozni nem birtam menni.Meleg vizes borogatás vagy meleg tea is oldja a görcsöket.Az előttem írok jókat írtak.Mióta gyermekem született már csak picit görcsölök már nem havonta.Ráérsz még a gyermekkel.Javulást próbálj ki amit tanácsolnak.
2008. júl. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!