Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A hüvelygomba ilyen ördögi kör?

A hüvelygomba ilyen ördögi kör?

Figyelt kérdés
Kb 2,5 éve szenvedek,canesten,canesten combi soha nem segít,a nőgyógyászom által felírt krém,hüvely kúp és gyógyszer is csak átmenetileg szünetelteti a tüneteket,de ha strandon vagyok,és csak nem is a wc-zek,csak fürdőzök,másnap már is jelentkeznek a tünetek!Mi a megoldás a hüvelygomba kiölésére?

2013. jún. 25. 18:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Méhszájsebed nincs? Nálam ugyanez volt. Kiderült, hogy a méhszájseb okozza. Kaptam rá Gynoflor hüvelykrémet (receptköteles), az kirántott a bajból. Egy két hónapig, utána megint gomba. Majd végül méhszájseb fagyasztás. Azóta minden oké.

Használtam még Betadine hüvelykúpot. Strandolás aklalmával (akár megvan a havim, akár nincs) mindig ezt a tampont használom: [link]


Kissé drága, de megéri. Tescoban is lehet már kapni, pont tegnap láttam a polcokon.


23/L

2013. jún. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jaj, azt még kihagytam, hogyha a strandon kijössz a vízből irány az öltöző, alaposan töröld meg magad ott lent, és cseréld a bikini alsódat. Mert ha sokáig ülsz a vizes bikiniben, azzal kifejezetten előcsalogatod a betegséget.
2013. jún. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Nincsenek más tüneteid, amik bélgombára utalnak? Például haspuffadás, végbél körüli viszketés? Én antibiotikum szedés után tapasztaltam életemben először hüvelygombát, és sehogy nem akart elmúlni, kiderült, hogy azért mert folyton "visszafertőztem" magam, hiába figyeltem oda a megfelelő tisztálkodásra.

Elhasználtam egy csomó hüvelykúpot, de semmi hatása nem volt.. Próbálkoztam grépfruit olajjal, diétával (de sajnos nagyon nehezen tudom tartani). Aztán ajánlották a homeopátiát! Na ez rendbe tett ott lent. Azóta (lekopogom) nincsenek hüvelygombára utaló tüneteim. Viszont tudom, hogy diétáznom is kéne rendesen, mert nem akarom hogy kiújuljon.

2013. jún. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat mindenkinek!Másra utaló jelek nincsenek,ma megyek ismét a dokimhoz,remélem kigyógyít,mert már elegem van!Ezt a beteadine-s tampont meg használni fogom,mert már megőrjít ez a betegség...az antibiotikummal meg úgy vagyok,h muszáj szednem még 10 hónapig,mert 2 hónapja kivették a lépem,és nehogy megbetegedjek :/
2013. jún. 26. 06:34
 5/5 anonim válasza:
Hogy vagy mostanában? Elmúlt? :)
2013. szept. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!