Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Méhszájseb. Tanácsokra/tapaszt...

Méhszájseb. Tanácsokra/tapasztalatokra lenne szükségem (? )

Figyelt kérdés
Ma voltam először nőgyógyásznál, és megállapította, méhszájsebem van. Eléggé megijedtem... Azt mondta, éjszakára ne használjak tampont. Lehet ennek komolyabb szövődménye? Jövő hétre lesz meg az eredményem. Azt mondta, nem alakulhat ki belőle rák, de itt azt olvasom, hogy igen. Mi az igazság? Megérné lefagyasztatni? 19 éves vagyok

2013. jún. 19. 20:02
 1/4 anonim ***** válasza:
nekem kb 10 éve volt. Fagyasztották. Én egyébként nem használok tampont csak ha strand program van. De ez év max 1-2 alkalom egy évben. Szóval nem csak attól lehet. Mindenesetre én nem használnék a helyedben egy ideig mert bizonyitott hogy tampon mellett nagyobb rá az esély. A fagyasztástól nem kell félni nem fájdalmas és kb fél perc az egész. Utána egy órával fájt a hasam, de vettem be gyógyszert és el is mult.Mondta is az orovs aznap mér ne menjek sehova pihenjek otthon. Utána jó egy hétig nagyon sok viz szerű folyás van. Se szine se szaga csak mint a viz. Ez alatt tényleg nem szabad tampont használni na meg nemi életet élni sem 4-6 hétig. Rák nem lesz belőle nyugi főleg ha elmulik. Esetleg akkor lehet ha sok sok évig nem kezelik, de akkor sem törvényszerű. Nekem azóta sem tért vissza szerencsére. Egyik barátnőmnek is volt és szinén fagyasztották neki sem tért vissza. Én nagyon féltem elötte de tényleg nem fájt, nem volt kellemetlenebb mint egy rákszűrés. Olyan érzés volt mintha belülről elfújnák a hasamat, de ez nem volt kellmetlen cak fura érzés:)
2013. jún. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, kicsit megnyugodtam! :) de már el sem tudom képzelni az életem tamponhasználat nélkül.
2013. jún. 19. 21:10
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem volt, de azt mondta a doki,hogy nem kell vele igazán foglalkozni.
2013. jún. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát ez hogy kell-e vele foglalkozni attól függ mekkora. Sokaknak okoz gondot is, pl vérzik aktus után és fájdalmas is lehet az aktus. Könnyebb elkapni fertőzést úgy mivel nem ép a méhszáj. Nekem nem volt különösebb tünetem csak darabos folyásom volt, igy nem hiszem hogy nagyon nagy lehetett mégis lefagyasztották. Én jobban örülök hogy elmulasztották csak nem jó az ott.

Azért remélem ellenőriztetted hogy elmult-e mert ha évekig ott van kezelés nélkül akkor tényleg akár el is rákosodhat.


Kérdező! azért használhatsz tampont csak tényleg ne mindig, sajnos ez hajlam kérdése is. Ha ujra kijön akkor el kell rajta gondolkozni. Van akinek soha semmi baja nem lesz a tampontól van akinek meg árendszeresen. Nem egyformán reagálunk a dolgokra.....

2013. jún. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!