Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért monják sokan, hogy...

Miért monják sokan, hogy ilyenkor el kell menni orvoshoz, ha ez nem is olyan vészes?

Figyelt kérdés

Hólyaghurutról van szó.

Tudom előfordul, hogy ráterjed a vesére. Mitől terjedhet rá a vesére?

Illetve azt is tudom hogy némely embernek vissza is térhet ez a betegség.

Na de mi a helyzet velem?!

Csütörtökön kezdődtek a tünetek, nagyon fájdalmas volt, a hideg is rázott és keveset aludtam, és véres is volt a vizeletem egészen tegnapig, ma már nem, pénteken olyan rosszul voltam, hogy alig mertem, bírtam elhagyni a házat, nagyon lassan tudtam csak menni, majdnem elájultam. De szombaton jobban lettem, fájt még a vizelés nagyon de utána csak rövid ideig fájt az alhasam futni is voltam de nem sokat mert az még nem megy. Ma már nem is volt véres a vizeletem és nem fáj már annyira a pisilés és már nem csíp nagyon. Már nem olyan gyakori a vizelési inger.

Szerintem nem szükséges elmenni dokihoz. Vagy még is? Mekkora az esély hogy visszatérnek a tünetek?



2013. jún. 17. 21:56
 1/4 anonim ***** válasza:
86%
A hólyaghurutot sokszor a vastagbélben lévő baktériumok okozzák. Nőknél a rövid húgycső miatt gyakoribb. Ha elhanyagolják, akkor a fertőzés feljebb terjed és vesemedence-gyulladást is kialakíthat. Egyik betegséget sem szabad elhanyagolni. Már az is felelőtlenség volt a részedről, hogy eddig nem mentél el orvoshoz. De szerintem mindenképp menj el, mert egyik se gyógyul túl könnyen. Lehet, hogy most jobb, de lehet, hogy később még rosszabb lesz. Úgyhogy irány az orvos!
2013. jún. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
92%
A vesére felszálló fertőzésként terjed fel a húgyvezetéken keresztül, ami a húgyhólyagot és a vesét köti össze . Így alakul ki gyakran a vesemedence gyulladás. A nem jól kikezelt hólyaghurut gyakran ismétlődik sajnos, persze ez nem szent írás de pár hónapon belül kiderül, hogy nálad mi lesz.Gyógyszerrel 12 órán belül csökkennek a tünetek, azért az sem mindegy, hogy milyen erős fájdalmat kell kibírni és meddig, szerintem. Minél előbb szűnnek a panaszok annál kevésbé vastagszik meg a hólyagnyálkahártyája. Ha krónikussá válik, akkor ultrahanggal is ez a hólyagfal megvastagodás mutatható ki, ami később vizelési panaszokat okoz sajnos.
2013. jún. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Orvoshoz akkor kell menni amikor még kisebb a baj és könnyebb gyógyítani.
2013. jún. 18. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem ártott volna házi orvoshoz elmenned egy vizelet mintával.

Adott volna antibiotikumot, amitől hamarabb elmúlt volna.

2013. jún. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!