Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől van ez a fájdalom?...

Mitől van ez a fájdalom? Elmúlhat ez pár nap alatt?

Figyelt kérdés

Olyan érzésem van folytón mintha állandóan wc-re kellene mennem de nem mindig kell pisilnem. Amikor pisilek az meg nagyon fájdalmas. Mi lehet ez valami hugyhólyag gyulladás? Ja amúgy anyának mondtam és ő azt mondta, hogy neki is most ez a problémája, csak ő neki nem fáj még.

Jövő héten lesz egy hosszútávú futóversenyem amire feltétlenül elszeretnék menni, de nem kéne most ez a kis probléma. :-(

Nem is tudok aludni tőle, fáj a hasam és állandóan ki kell mennem, legalábbis úgy érzem. Kellemetlen nagyom.

Amúgy 17 éves vagyok, lány

Előre is köszönöm a válaszokat sokat segíthetnek!



2013. jún. 14. 00:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Anyukád ennyit mondott rá??????????
2013. jún. 14. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Népies nevén felfázásod van.

Sok oka lehet...jobb lenne, ha elmennel a gyerekorvosodhoz es elmkndanad neki. Jó esetben csak hólyaghurut, de rohadtul tud fajni es napokig eltart. Igyal rengeteg folyadekot, lehetoleg cickafarkfű, zsurlófű teat, van pl. urogin csepp meg sok mas. Kiprobalhatod a cickafarkfuves ulofurdot is, de ezek mellett menj orvoshoz. Normalis orvos megnezi a vizeleted es akar tenyestesre is elkuldi (altalaban ezt mar az urologian) es akkor celzottan adnak ra antibiotikumot.

Nogyogyaszati hattere is lehet (azt is nevezik felfazasnak).

Azert nem jatek az ilyen felfazosdi, mert a gyulladas raterjedhet az egesz kismedencere es egy ilyen gyulladasnak kesobb kovetkezmenye lehet az is, hogy nem lehet valakinek gyereke. Lehet anyud nem gondolt bele, hogy neki x idosen a sokadik.felfazasa van, neked meg az elso.

Holnap irany a doki, most.meg igyal sokat, nagyon sokat.

2013. jún. 14. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Igen, valamilyen húgyúti gyulladás lehet. Ha nem durva, akkor pár napos antibiotikum kúrát ír fel a doki, a tünetek pedig már az első napon(!!!!) elmúlnak. Megéri. Én is óckodtam a dokitól meg az antibiotikumtól, én is próbáltam az alternatívákat, de a végén már olyan kellemetlen volt az állandó vizelési inger, hogy inkább elmentem.
2013. jún. 14. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Mindenképpen orvoshoz kell menned.
2013. jún. 14. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Siess orvoshoz. Jó gyógyszereket tudnak adni. Szinte azonnal megszüntetik a panaszt. sikert a versenyhez.
2013. jún. 14. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Most már szerintem tuti, hogy hugyhólyaghurut vagyis cystitis, megy vagyok róla győződve mert stimmelnek a tünetek.

Éjjel egy szemlehunyásnyit nem aludtam, nagyon rosszul voltam éjjel, és reggel is, alig mertem elmenni otthonról nem is ittam akkor még semmit, suliba kellett mennem az utolsó nap, de úgy éreztem, hogy összeesek az utcán. De most kb 20 perce jobban vagyok, fáj a hasam, de nem annyira.

De ez magától nem múlik el olyan hamar? Szóval muszáj dokihoz mennem?

2013. jún. 14. 10:22
 7/15 anonim ***** válasza:
Nem múlik el magától.
2013. jún. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nem múlik el magától, muszáj orvoshoz menni, mert sok esetben baktériumok okozzák a fertőzést, amiket ki kell teljesen irtani, különben újra és újra vissza fognak szaporodni. Menj el a háziorvoshoz, aki vizeletvizsgálat alapján antibiotikumot ír fel. (nem csinál semmilyen fájdalmas vagy kellemetlen vizsgálatot, csak a hasadat fogja megnyomkodni) Addig igyál nagyon sokat (3-4 liter) mert ezzel átmosod a húgyutakat és csökkenek vagy akár teljesen meg is szűnnek a tüneteid (ez ne tévesszen meg, csak annyit jelent, hogy csökkent a kórokozók száma, de ha nem kapsz kezelést, akkor újra elő fog jönni a probléma)
2013. jún. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Értem! Rendben! Elmegyek orvoshoz.
2013. jún. 14. 12:17
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hasznosak és tanultam is belőke pícit. :)
2013. jún. 14. 12:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!