Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tudnátok segíteni?

Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Most voltam először nőgyógyásznál és van egy cisztám. ami valószínűleg a következő menstruációnál elmúlik magától. Írt fel fogamzásgátlót és azt mondta, hogy elkezdhetem a következő menstruációnál szedni, vagy megvárhatom amíg megnézi, hogy elmúlt-e a ciszta. Az első kérdésem ezzel kapcsolatban, hogy akkor a fogamzásgátló milyen hatással van a cisztára? Mert azt is hallottam, hogy az elmulasztása érdekében is fel szokták írni.

A másik kérdésem az lenne, hogy a 11mm-es nyálkahártya echo normális-e? Azt olvastam, hogy 8mm a normál.



2013. jún. 11. 21:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
ha jól tudom menzesz után ne lehet 10 mm fölött mert akkor kaparás kell. Van akinek elmulik tőle aciszta de legtöbbször nem kell hozzá fogamzásgátló. én csak emiatt nem szedném be, bezavarhat a hormonrendszeredben.
2013. jún. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A fog.gátló azért jó a cisztára, mert változtatja a hormonháztartásod, más hormonmennyiség lesz jelen a szervezetedben, nem termelődik annyi olyan hormon, ami a cisztát táplálja, így vissza tud húzódni. Ha azt mondta a doki, hogy magától is elmúlhat, akkor én megvárnám, hogy elmúlik-e, mielőtt még antibébit kezdenék csak ezért szedni. A nyálkahártyáról nem tudok semmi infót.
2013. jún. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat : )

Nem csak azért szeretném szedni, hanem úgy döntöttünk így egy év után átváltunk a tabira, mert az óvszerrel már voltak gondok.

Viszont az orvos azt mondta jobb lenne megvárni a kontrollt, meg azt is, hogy néha cisztára is írnak fel fogamzásgátlót szóval ha el akarom kezdeni akkor kezdjem el. Ezután már nem tudtam rákérdezni, mert fontos ügyben elhívták.

Vérvételre csak jövőhéten megyek vissza, amíg annak nincsenek meg az eredményei semmiképp nem kezdem el.

2013. jún. 12. 15:20

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!