Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyinek kell lennie a...

Mennyinek kell lennie a hőmnek, hogy tudjam, terhes vagyok-e?

Figyelt kérdés
Szóval, nem vagyok benne biztos, a teszt pedig még nem mutatna semmit. Arra gondoltam, megmérem a hőmet. Ezt csakis higanyos hőmérővel lehet csinálni? Mennyinek kell lennie, hogy lehessen sejteni, babás vagyok-e?
2013. jún. 6. 12:46
 1/4 anonim válasza:
100%

Hát én végig csináltam 1 hónapot, hogy méricskéltem minden reggel, de rendes digitálissal mértem szájban, de tovább hagytam bent, a pittyegés után még. Így még változik!!!

Amikor terhes lettem már nem mértem abban a hónapban, de mielőtt akár meg is jöhetett volna kiváncsiságból megmértem és valóban feljebb volt, már nem emlékszem pontosan, de a ciklus elején olyan 36,3-4 körül volt akkor meg 36,7-8 környékén. Szerintem akkor tudsz ebből kiindulni, ha már mérted és tudod, hogy amúgy mennyi lenne. De olvastam, hogy akár 37 is lehet.

Túl sokat nem segítettem tudom, de ha több 36,6-nál akkor jó esély van rá. Amúgy más tünetei is lehetnek ám a terhességnek. Még nem is tudtam, hogy terhes vagyok, még lett volna pár nap a ciklusból, de nagyon puffadtam, még sosem volt ilyenem, furcsáltam, de mindig a kajára gondoltam, hogy biztos attól, pedig nem is ettem puffasztót.

2013. jún. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Megmértem a számban digitálissal ( higanyosat délután kapok), és 36.1.
2013. jún. 6. 13:54
 3/4 anonim válasza:

Hát szerintem akkor nem vagy terhes, legalábbis ez nagyon alacsony. De ez csak egy módszer, nem 100% biztos lenne olyan akinél szintén alacsony volt és terhes lett.

Szerintem inkább pár nap múlva tesztelj mégegyszer, hátha.

2013. jún. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Na ennek semmi értelme.

1. Egy mérésből nem lehet megállapítani semmit, hiszen a ciklus során bekövetkező változást kellene figyelni.

Ha vkinek az alaphője 36,1 fok, annak már a 36,5-es hő magas, másnak meg 36,5 az alap...

2. Délutáni mérés az égvilágon semmit nem ér. Fussál pár km-et, aztán mérd meg megint. "Meglepő" módon magasabb hőmérsékletet fogsz kapni. Pont azért kell rögtön ébredés után mérni, mert akkor nem befolyásolja semmi, csak az alapanyagcsere.

3. A teszt előtt a hőmérőzésből se lehet megállapítani a terhességet. Ugyanis teljesen normális, hogy ovuláció után felmegy a hő. Akár terhes az illető, akár nem.

A terhességre az utal, ha a menzesz idejében nem esik le a hő és nem jön meg a vérzés.


Szóval legyél türelmes, és az aktus után 14 nappal csinálj terhességi tesztet.

A hőmérőzést meg vagy felejtsd el, vagy csináld normálisan, ahogy kell.

2013. jún. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!