Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Csináltatott-e már valaki...

Csináltatott-e már valaki csontsürüség vizsgálatot? Miböl áll ez?

Figyelt kérdés
Hivatalosan lehet ilyet kérni vagy privát kell intézni?
2013. máj. 30. 11:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem szeretnék hülyeséget mondani, de én úgy hallottam, hogy a csontodból kivesznek egy darabot valahonnan. Ez egyáltalán nem biztos.
2013. jún. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 gömbicica ***** válasza:

Kedves válaszadó! Bocsáss meg, de tényleg "hülyeséget" irtál. MÉGHOZZÁ MARHA NAGYOT. Nem vesznek ki semmi csontot.

Kérdezőtől kérdezném?

milyen koru vagy? x kor felett nőgyógyász küld el, vagyis kérheted. beutaló kell hozzá!!!!

azt sem tudom hol laksz, igy ajánlani sem tudok helyet.

le kell egyébként ruhástól feküdni egy ágyra, és egy masina végig megy feletted lassan.

semmidhez nem ér hozzá, nem kell levetkőzni. sulyt mérnek és magasságot még.

reumatológusok is szoktak csinálni, de némelyik komolytalan vicc.

én 2012-BEN VOLTAM, nőgyógyász "küldött"

meg volt adva, hogy hová kell mennem.

DEXA Csontsürüségmérő központ MEDIWORLD PLUS KFT

budapest II. kerületi önkormányzat egészségügyi szolgálata

Budapest 1027 Feketesas utca 6. telefon 06-1-315-2508


nekem normál volt a csontsürüségem, és 3 év mulva javasolják a következő vizsgálatot, vagyis 2015-ben.

remélem tudtam segiteni.

Üdv. :-)

2013. jún. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi az egzakt választ.

Sajna, nem Pesten élek, hanem Szegeden.

48 vagyok és én szeretném tudni, mi a helyzet, mert néha belenyilall itt-ott, pl. a derekam fájogat...

Rendszeresen úszom, tehát nem kellene fájogatni.

Azonkivül benne vagyok a klimaxban.

Tehát akkor ez egy Röntgen-vizsgálat? Vagy mit csinál az a gép? "Csak" súlyt mér?

Köszi!

Ès üdv.

2013. jún. 13. 08:29
 4/4 gömbicica ***** válasza:

szia!

1. szerintem a derékfájásod nem egyenlő a csontsürüséggel

2. ha klimaxolsz, akkor orvosnak el kellene küldjön egy beutalóval

3. ha megvan a beutaló, lehet hogy időpontot is kell kérni. a mai világban szierintem már csk igy müködik minden.

4.elmész időpontra (most csak azt tudom leirni, ami velem történt) leadod papirokat. cipő levesz, megmérnek normális mérlegen, megmérik egy mércével a magasságodat, és lefektetnek egy asztalra ruhástól.ilyen-olyan egyszerü pozt kell majd felvenned, amit éppen mondanak. mozdulatlanul kell feküdni, és egy gép szép lassan elmegy feletted, miközben elkésziti a felvételt.

5. ott azonnal számitógépes program elemzi, kinyomtatják,elmondják mi ujság Veled, és megmondják azt is, hogy mikor ajánlott visszamenni controllra.

Na találtam Neked valamit. Van Szegeden is!!!!!!!!!

Ha ezt végigolvasod, már nem is lesz több kérdésed. fotókkal illusztrált a dolog.

Vigyázz magadra Üdv. :-)

[link]

2013. jún. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!