Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Sűrűn visszatér a hüvelygyulla...

Sűrűn visszatér a hüvelygyulladásom, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Mindig kapok gyógyszert és elmúlik aztán 1-2 hónap és visszajön...pedig a párommal egyidőben kezeljük egymást...mi lehet az oka?Talán én érzékenyebb vagyok az ilyenekre?Nővérem is ilyen!

Lehet ez ellen tenni valamit?Van így más is?Ti mit tesztek ellen?Minden nap rendesen fürdünk, zuhanyzunk,együttlét előtt és után is!Nem értem miért jön akkor vissza!Tud valaki segíteni?


2008. jún. 18. 17:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok. Nem lehet, hogy már 'túl van kezelve' a dolog? Hülyén hangozhat, de lehet, hogy a hüvelyed már kivan a sok kezelgetéstől. Szoktál használni szappant/testápolót az intim részeken? Ha igen, ne tedd. Csak intim mosakodóval tisztítsd.

Valószínű különben, hogy nem vissza-visszajön, hanem el sem múlik igazán, csak tünetmentes egy időre.

2008. jún. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!Nem használok ilyenekt...csak mosakodógélt...még a párom is használja...nehogy visszajöjjön...de mégis!Nem tudom mit kéne tenni....ez elég kellemetlen hosszú távon és nem beszélek az esetleges mellékhatásokról...kicsit aggódom!

Köszönöm a segítséget!

2008. jún. 18. 17:46
 3/9 anonim ***** válasza:
Mindezt egy nőgyógyásznál csináltad végig? Lehet érdemes volna elmenni egy másikhoz is.
2008. jún. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen!És ráadásul magándoki...lehet így éri meg neki ha állandóan visszamegyek...én már erre is gondoltam :(

De miért csinálják ezt a dokik :(

Egyszerűen nem értem :(

2008. jún. 18. 18:07
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy direkt csinálja. Lehet egyszerűen csak nem elég jó. Szerintem menj el egy másik dokihoz, tiszta lappal.
2008. jún. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Főiskolás szobatársamnak is ez a panasza volt..évekig nyomták belé az antibiotikumokat és írták ki a kenőcsöket krémeket..mindig ugyanugy visszajött...nem tudták hogy mi okozza és mit lehetne tenni.. elment egy "normális" magánoroshoz, aki néhány vizsgálat után megállapította, hogy a szervezete nem termel elegendő női hormont!!és ez váltotta ki nála! kapott egy olyan fogamzásgátlót (diane) ami tartalmazza ezt a hiányos hormont és azóta tünetmentes! Már 2éve megszűnt a hüvelygyulladása. Mondanom sem kell hogy a gyógyszerek tönkretették a bélnyálkahártyáit és a hüvely természetes felületét és vedőképességét (hüvelyszárasság).. de szerencsére miután ezeket abba hagyta visszaállt minden a rendes kerékvágásba. Szerintem keress fel egy olyan orvost aki tényleg ért ezekhez és elküld a megfelelő vizsgálatokra, hogy kiderüljön neked is ez lehet a probléma vagy más. de a végtelen gyógyszerszedés nem vezet sehová.!
2008. jún. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
na nem mintha a diane nem csinálná ki a szervezetet...
2008. jún. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ÉN írtam előtted. Magas a hormontartalma a diane-nak, azért nem olyan jó. De ha elolvastad volna rendesen amit írtam megértetted volna, hogy neki pont ez kellett!! Egyébként ha olyan okos vagy rendes tanácsot is adhatsz, ne csak kötözködj...
2008. jún. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Már majdnem 50 éves vagyok. 30 éves koromig nem sikerült kilábalnom az állandó hüvelygyulladásból. Szerintem mindent kipróbáltam de az életem egy merő gyötrelem volt. Rengeteg időt és pénzt áldoztam a témára de egy kúra sem vezetett megoldáshoz, amikor sokadszor orvost váltottam. Természetesen elmeséltem a kórelőzményeimet.Megvizsgált kitenyésztette, volt abban megint minden ami lenni szokott ,baktérium hegyek,gombák stb. Hümmögött nézett rám. Feltett néhány kérdést, de nem tudott olyat mondani amit még nem próbáltam ki. Aztán azt mondta: Nagyon ritkán előfordul, hogy ezt ajánlja és beválik. Semmit ne csináljak csak minden szex után irrigáljak. Bármivel akár tiszta langyos vizzel is jó. Nem lesz rögtön látszata, kell egy pár hét, de hátha. Nagyon meggyőzően mondta meg amúgy sem volt mit tennem hát kipróbáltam. Irrigálom volt otthon tehát még befektetni sem kellett, és elkezdtem. Egy darabig nem változott semmi. Aztán egyre jobb lett. Azóta ezt csinálom közel 20 éve. Semmi bajom nem volt pedig még a meleg gyógyvizeket sem kerülöm el. Egyszer kétszer utazásnál elfelejteem magammal vinni az irrigálót egyből kiújjúlt a probléma. Tehát lehet próbálkozni.
2009. dec. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!