Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A PCOS kezelése az endokrinoló...

A PCOS kezelése az endokrinológián hogyan működik? Milyen vizsgálati eljárásokkal állapítják meg?

Figyelt kérdés

2013. máj. 21. 19:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Vérvétel és nőgyógyászati ultrahang eredményekkel kell odamenni, illetve tőlem pajzsmirigyultrahangot is kértek. Az endokrinológus már csak megnézi az eredményeket és az alapján ad gyógyszert.


Fontos megjegyzés, ha választhatsz, olyan dokihoz menj, akit mások ajánlanak, én az enyémmel nagyon megjártam. Egy kicsit se izgatta magát, mondta hogy oké, ez egyértelműen pcos, metformint vagy fogamzásgátlót szoktak adni rá, én mit szeretnék? Köpni-nyelni nem tudtam persze. Végül fogamzásgátlót kaptam és elengedett azzal, hogy a háziorvossal írassam majd fel a többi adagot. A dolog pikantériája, hogy a háziorvosnál kiderült, hogy neki nincs jogosultsága felírni, szóval nőgyógyászhoz kellett mennem... fincsi. Na mindegy, a lényeg hogy ha választhatsz, tényleg olyan dokihoz menj, akit ajánlanak.

2013. máj. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
én meg az ajánlott dokikkal jártam már meg.DE RENDESEN.eddig mindig olyanhoz mentem.a kezelés általában ugyan az.ha megvannak az eredmények és a pcos diagnosztizálva van akkor meforal vagy egyéb cukor gyógyszer,ha nem akarsz gyereket akkor fogamzásgátlót szoktak felírni.csak nem értem minek mert a fogamzásgátlót ha abbahagyod több bajod lesz mit előtte.
2013. máj. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!