Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Voltatok mär nöi urologián?...

Voltatok mär nöi urologián? Mit csinálnak ott? Hogyan és mit vizsgálnak?

Figyelt kérdés
2009. szept. 29. 12:53
 1/9 A kérdező kommentje:
sajna annyira felfáztam ,vogy vért pisiltem.kaptam beutalot az urologiara!
2009. szept. 29. 12:54
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Kell pisilni egy piklibe, és azt elküldik egy vizsgálatra. Fel kell feküdni egy ágyra, nyomogatják a hasadat, meg az oldaladat. Aztán ha kell elküldenek alhasi uh-ra, esetleg hólyagtükrözés, vagy vesefeltöltés, ha nagy a gáz. Nem nyúlnak a puncidba nyugi, csak a hólyagtükrözésnél vezetnek fel egy kis bigyót a húgycsövedbe. Ja, ha nem tudsz pisilni gáz van, mert megkatétereznek, szóval érdemes jól teleinni magad előtte!
2009. szept. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
34%
én úgy tudtam hogy az urulógia a férfivel foglalkozik, a nővel pedig a nőgyógyász, de lehet hogy a vese, a húgyhólyag, meg az ilyen cuccok ugyanúgy működnek a két nemben, szóval azokat vizsgálhatja.
2009. szept. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az urológia mindkét nem vizeletkiválasztó és elvezető rendszerének betegségeivel foglalkozik, nagy tévedés, hogy csak a férfiakkal, meg a prosztatával... Mindenképp fognak kérni tőled vizeletmintát, ez alap. Ha szükséges, meg is ultrahangoznak (amihez telt hólyag kell!), és végső esetben, ha nagyon szükséges, csak akkor írnak elő cystoscopiát (hólyagtükrözést). De nem hiszem, hogy nálad szükség lesz erre.
2009. szept. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Előző vok. Ja, és természetesen gyógyszert írnak fel. És meghatározott idő múlva vissza kell menned kontrollra. De csak úgy nem nyúlkálnak fel, ha ezért aggódsz.
2009. szept. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyen problémával a háziorvoshoz szoktam menni. Vizeletminta segítségével ad diagnózist (az urológia is).
2009. szept. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

szia!

én is egyszer felfáztam és véresv volt a vizeletem ,elküldtek urulógiára.

Női orvos vizsgált meg az asszisztensek is rendesek voltak fel kellett feküdni egy asztalra és a hugycsövembe bedugtak egy csövet és vizeletet szívtak le.NOS ez nagyon durvának hangzik meg azt hiszitek hoyg nagyon fájhatott.DE nem! ! meegállapította hoyg hány ekresztes a vizeletem és gyogyszert irt fel.MIdneképp menj el mert magától nem nagyon fog elmúlni.ne féj kibírható.

2009. szept. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az előző válaszoló amit leírt: ezt akkor szokták csinálni, ha teljesen steril vizeletet szeretnének nyerni, hogy máshonnan ne kerüljön bele kórokozó. De ezt nem minden esetben csinálják így.
2009. szept. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
30%
Nem, de ismerősöm már volt. A hugyhólyagot, húgyvezetékeket és a veseműködést vizsgálják. A húgycsőnyíláson keresztüli tükrözést hajtanak végre, mely igen kellemetlen.
2009. okt. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!