Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelygomba ez talán?

Hüvelygomba ez talán?

Figyelt kérdés

Ha valakinek hüvelygombája van és ha nem kezeli előbb utóbb elmúlnak a tünetek? Csak a szövődmények maradnak meg? Viszkető, fehér túró jellegű váladékozás ami 2-3 napig tartott. 1x fordult elő és egy intim zuhany elmulasztotta. Nem tudom, hogy hüvely gomba lehetett-e. Amikor nőgyógyásznál jártam nem talált semmi szokatlant.

Egyszer kb 3-4 hétig tartott ilyen kelés/pattanás jellegű borsó nagyságú pöttyök jelentek meg rajtam a nagyajkakon és körül. Szemölcsre gyanakodtam vettem is rá krémet ami szépen el is mulasztotta azóta nincs tünet semmi sem jött vissza. Egyetlen problémám a barnázgatás mensi első és/ vagy utolsó napján illetve, hogy rendszertelen és alapból hosszú a menseszem. A szemölcs kezelésére kellett volna kúpot is használnom vagy valamilyen gyógyszert? A hüvelygomba ha az volt nem kezeltem talán van valami szövődmény tudtomon kívűl? Szeretném kivizsgáltatni magam. Milyen vizsgálatokra számíthatok? Milyeneket kérjek? Mit gondoltok erről a helyzetről?


Válaszokat előre is köszi! (Ja és szoktam járni nődokihoz nem azt kérdezem, hogy menjek vagy sem, mert mindenképpen menni fogok csak szeretnék felkészűlni rá.)



2013. máj. 5. 23:08
 1/3 anonim ***** válasza:

a 'barnázgatás' normális, hogy kinek mi a hosszú menzesz, az megint jó kérdés

nem hiszem, hogy gomba, az nem múlik el így magától, volna folyásod, viszketés, szag

a szemölcs már egy érdekesebb dolog, azt esélyes, hogy valami komolyabb fertőzés okozta, nem ártott volna még akkor orvoshoz fordulni, mert lehetnek olyan komplikációk, amik miatt egy életre megbánod az akkori lustaságodat

2013. máj. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hú, hát egy nőgyógyászt újból felkeresni az jó ötlet! :) Ha irrigálásra elmúlt a csúnya folyásod, ráadásul egytől, akkor nem volt gomba, az nem múlik el egyszeri irrigálástól sajna. Ha nem talált semmit nőgyógyász, esetleg lehet méhszájsebed, az tud még gombára hasonlító - fehér, néha túrós, de amúgy nem büdös, nem viszkető - folyást generálni. Illetve nálam hasonló folyás tapasztalható, arra jutottunk, mivel semmi sem tenyészik ki, méhszájsebem le van már fagyasztva, elmúlt, hogy olyan is van, amikor a normál hüvelyflórád túl erős, túltermeli a tejsavtermelő bacikat és egy picikét lúgosítani kell ilyenkor, épp ma fogom kipróbálni a (gyógyszertári) szódabikarbónás irrigálást, mert arra ezt javasolják. Kezeletlen hüvelygombának nincs szerintem borsó nagyságú pötty szövődménye, igazából az nem is tudom mi lehetett, talán vmire allergia? Vagy szőrtelenítés utáni gyulladás? Szemölcsöd sem volt szerintem, mert egyrészt az akármilyen krémtől ne múlik el, kúpnak sincs köze hozzá, illetve ha szemölcs, akkor kérj hpv tesztet a dokidtól, 5000 forint környékén van az ára - sztkban is, igen, ezt szarik támogatni a tb. Ha szemölcsre gyanakszol, az hpv tesztben megmutatkozik biztosan. Az h első és utolsó nap barnázol, az nem probléma, az normális, valahogy el kell kezdődnie a vérzésnek.. a csap is először csöpög, aztán a sok cseppből vízfolyás lesz. Szóval sztem nyugodj meg, menj el rákszűrésre, ha van most folyásod, akkor kérj tenyésztést, esetleg hpv tesztet, azokból sok minden ki fog derülni, aztán pánikolj, hogy van-e nagy baj. 29/L
2013. máj. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. máj. 6. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!