Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Elmenjen a feleségem nőgyógyás...

Elmenjen a feleségem nőgyógyászhoz? (Részletek lent)

Figyelt kérdés
A feleségem menstruációja nyolc napja késik, nem tudjuk mi lehet az oka mert mindig védekezünk. Arra gondoltam, hogy esetleg az előző megfázásos betegség miatt vagy az arra szedett antibiotikum miatt is lehet a késés, bár ezt csak feltételezem. Szeretném, ha elmenne a nőgyógyászához de ő fél, mert az anyja szerint ha terhes és az orvos úgy vizsgálja meg akkor megeshet, hogy elvetél. Én ezzel nem értek egyet és ezt hangoztattam is, de mivel az anyósom elég régimódi ezért még mindig azt hiszi, hogy olyan barbár módon vizsgálnak a nőgyógyászok mint régen. Ilyesmiről még nem is hallottam, hogy a terhesség korai szakaszában megvizsgált nők elvetélhetnek, de az anyósom köti az ebet a karóhoz és nem hajlandó egyetérteni velem. Ennek ellenére én vagyok a lánya férje és az lesz amit én megbeszélek vele. Szóval tanácsra és egy kis felvilágosításra lenne szükségem a dologgal kapcsolatban.

2013. ápr. 29. 12:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
84%
Menjen el a nőgyógyászhoz. Ha a nők elvetélnének a vizsgálattól már kihalt volna az emberiség.
2013. ápr. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Egyet értek és köszönöm a választ.
2013. ápr. 29. 12:54
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Teszt?


Persze, hogy menjen el, ugyan mi baja lehetne?


Anyósod erősen korlátolt,már ne haragudj meg.

2013. ápr. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Én előbb vennék egy terhességi tesztet, akármi lehet. Anyósodat nem értem, anno nem is volt ultrahang. :)
2013. ápr. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon fél a vetéléstől, miért nem csinál előtte egy terhességi tesztet. Pár száz ft a patikában vagy drogériában és már kimutatná, ha terhes.

Egyébként nem vetélnek el a nők egy vizsgálattól. Én is 2 napos késéssel voltam nődokinál és mondtam neki, fogy fenn állhat a terhesség esélye, még is nagyon durván vizsgált, még sem vetéltem el, sőt azóta lassan 2 éves a lányunk.

2013. ápr. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Védekezés mellett is előfordulhat terhesség.Vegyen tesztet,aztán menjen dokihoz.Anyukának meg nem kell tudnia róla,így bele sem tud szólni.
2013. ápr. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Vegyen tesztet, nődoki is ezt fogja mondani. Ilyen korai terhességet még nem lát a doki.
2013. ápr. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Ha egyébként nem kérdés, hogy megtartanátok a babát, (ezt szűrtem le) nem feltétlenül fontos rohannia orvoshoz. Vegyen egy tesztet, elég megbízhatóak. Ha egyébként rendszeres a menzesze, ritkán teljesen normális, ha ilyet csinál. (kb egy évben egyszer simán előfordulhat, akár olyan is, hogy egyet kihagy)

Nyugodtan várhat most az orvossal. Persze ha megnyugtatná, vagy egyébként is esedékes az éves ellenőrzés, akkor menjen el. (ártani biztos, hogy nem árthat)

2013. ápr. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Koraterhességben is csinálnak kenetvételt, hüvelyi ultrahangot, azaz "turkálnak" odabent, de ettől nem lesz senkinek semmi baja. Ha fél, említse meg, hogy terhességre is gyanakszik, és még óvatosabb lesz a doki. Anyósod meg miről beszél? Ő nem jár rákszűrésre? Illene ugyanis, és akkor tudhatná, hogy alaptalanságokat beszél.
2013. ápr. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

A terhességi teszt egy jó ötlet és már én is gondoltam rá, még ma veszek egyet. Meglátjuk mit mutat és majd utána döntünk, hogy lesz-e doki látogatás, de több mint valószínű, hogy így is úgy is igen.


Köszönöm szépen a válaszokat.

2013. ápr. 29. 13:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!