Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit lehet tenni menstruacios...

Mit lehet tenni menstruacios gorcsok ellen?

Figyelt kérdés
nekem mar elviselhetetlenek a gorcseim,komolyan azt sem tudom mit csinalhatnek a fajdalomcsillapitok nem hasznalnak pedig eleg nagy adagot be szoktam venni... es ez azert mar eleg durva hogy akarhanyszor menstrualok vagy elajulok vagy telehanyom awct vagy nem mozdulok meg 3 napig :( ha tudtok segiteni legyszi segitsetek !!!!
2013. ápr. 9. 08:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Mozogj vagy tornázz!

Nekem az segített.keress a neten ilyen gyakorlatokat.

Egyik barátnőmnek meg az használt ha valami meleget tett a hasára.pl forróvizet törölközőt vagy ilyesmit.

Jobbulást!!

2013. ápr. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
*forróvizes törölközőt
2013. ápr. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szintén így vagyok, több éves kísérletezés után nekem ami bevállt: mikor érzem, hogy elkezd fájni a hasam (soha sem várom meg, míg nagyon fáj) beveszek egy Algopyrint. ha az nem segít (de nekem általában szokott), akkor jön az Apranax. Szerezz be egy gyapjú takarót vagy birkaszőrt, ezt tedd a hasadra, csodákra képes. Melegítsd a hasadat, a nadrágod gombold ki, ne szorítson. És amit itt a GYIk-en olvastam és hálás vagyok érte: egy erős kávét igyál meg, szűkíti az ereket, így szünteti a fájdalmat.
2013. ápr. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Még mindig én: próbáld meg a menzi előtt 2-3 nappal mellőzni a húst!!
2013. ápr. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nagyon sokszor feltették már itt a kérdést és nagyo sokszor leírtam, hogy a fájdalomcsillapítót (pl apranax, cataflam, algoflex forte) nem elég a menstruáció alatt elkezdeni, hanem azt megelőzően 2-3 nappal kell! Így tudják ezek a gyógyszerek kifejteni a hatásukat. (nem szteroid gyulladásgátlók) A menstruáció megindulása után pedig kombinálhatóak ezek görcsoldóval.

Ha igazán erős fájdalmaid vannak, akkor csak ez, vagy a fogamzásgátló segít. Enyhébb fájdalmakat viszont érdemes természetes módszerekkel enyhíteni. Pl erős kamillatea, meleg sópárna a hasra, váltott vizes zuhany (forró-hideg)

2013. ápr. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom minddenkinek !! :)
2013. ápr. 11. 00:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!