Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tampont miért nem jó éjjelre...

Tampont miért nem jó éjjelre használni?

Figyelt kérdés
napközben azt használok(általában).. de azt olvastam, hogy éjszakára nem jó... miért? 20/l

2013. ápr. 4. 15:17
 1/6 anonim ***** válasza:
79%

Inkább az érvényes, hogy 6-7 óránál tovább nem szabad bent lennie.

Én tamponnal szoktam aludni, sosem volt gondom vele.

2013. ápr. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%

Mert egyesek sokkolódnak attól, hogy hosszabb ideig bent legyen. Sosem foglalkoztam vele, a tampon+betét messze a legkényelmesebb megoldás éjszakára, csak persze lefekvés előtt és felkelés után cserélni kell. Sokan vannak hasonlóan vele.

Az egészségügyi megfontolásokról nem tudok, én személy szerint antihipochonder vagyok, jó génekkel, nulla esélyt adok annak, hogy bajom legyen belőle. Ilyen bomló vér meg hasonlók lehetnek a félősebbek fejében, de az alvás sem tart tovább, mint egy szolid 25-30km-es teljesítménytúra vagy egy viszonylag gyenge nap, amikor nem cserél az ember pár óránként.

2013. ápr. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

Elvileg azért, mert nagyon kiszárítja a nyálkahártyát, és ezzel a fertőzés elleni természetes védelmi mechanizmust gyengíti.

Aztán persze van aki érzékenyebb rá, van aki kevésbé. :)

2013. ápr. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
61%

én már vagy 6 éve a tampon+betét kombó híve vagyok. éjszakára pl sokkal jobb ha tampon is van bent, mert nem egyszer fordult elő, hogy kicsorog a vér és a betét nem fogja fel.


sok nő elítéli a tamponhasználatot pont a pangó vér miatt, de ők valószínűleg nem próbálták még vagy csak nem jó emlékeik vannak és ezért akarnak másokat is lebeszélni a kényelemről.

2013. ápr. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
79%
A több órán át ott pangó váladék okozhat egyeseknél gondot, de én hosszú évekig tampont+vattát használtam éjszakára és nem volt semmi bajom.
2013. ápr. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, én is tampon+betétes vagyok... épp abból az okból mert reggel nem szeretnék átázva kelni... :)

szerintem maradok is ennél! mindenkinek megy a zöld :)

2013. ápr. 4. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!