Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Enterococcus sp. Escherichia...

Mubby23 kérdése:

Enterococcus sp. Escherichia coli gardnerella vaginalis, ezek voltak a leletemen, ezekkel most akkor nőgyógyászhoz forduljak vagy belgyógyászhoz?

Figyelt kérdés
volt e már valakinek ilyen a leletére ráírva és tudna e nekem segíteni ezzel kapcsolatban?
2013. ápr. 4. 13:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Egyértelműen nőgyógyászhoz. A baktériumok,amiket kimutattak a végbélben rendes körülmények között jelen vannak. Valahogy belekerültek a hüvelyedbe,ahol viszont betegséget okoznak.
2013. ápr. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az E. coli egy Gram - baktérium, a normál bélflóra tagja. Szexuális aktus során, ill. székelést követően a nem megfelelő törlési technika során kerület a hüvelybe ill a hugyutakba, ahol fertőzést okozhat.
2013. ápr. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
eddig 6 magánnőgyogyinál voltam és nem múlnak el a tüneteim ezért most a nemi betegbe voltam. nem értem miért nem tudnak akkor olyan gyógyszert adni amitől jobb lesz valamit is. eddig egy éve ezzel küszködöm az antibiotikumok kúpok nem nagyon segítenek.
2013. ápr. 4. 17:41
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom,h eddig csinálta-e tenyésztést? Csak az után lehet célzottan,arra a kórokozóra ható antibiotikumot adni.Abban van rezisztencia vizsgálat is.

De lehet,h valamitől mindig visszafertőződsz.Figyelj oda a WC papír használatra és érdemes lenne a partneredet is kezelni,még akkor is ha neki nincs panasza. De ha szükség van rá a bőrgyógyászaton meg szokták tenni.

2013. ápr. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
hüvelyből vettek most mintát a nemi betegbe és kitenyésztették, meg van pisiminta is meg vérvétel is csak azoknak az eredményét később kapom meg. hát most partneremnek is kértem ugyanezeket a gyógyszereket mint magamnak. én is gondoltam rá h valamitől mindig visszafertőzödöm, csak nem tudom még mitől.
2013. ápr. 4. 21:49
 6/6 anonim ***** válasza:
Meggyógyultál azóta? Mi segített?
2018. jan. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!