Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen vizsgálat kell? Miket...

Milyen vizsgálat kell? Miket lehet kideríteni vele?

Figyelt kérdés
Van egy 14hónapos fiam akit még szoptatok :) Óvszerrel védekezünk. Ha már nem fogok szoptatni akkor fel szeretnék íratni fogamzásgátlót. Terhesség előtt talán a SENSONETTEt szedtem. Sajnos nem emlékszek rá hogy volt bármi bajom tőle. Azt hallottam hogy a normális nőgyógyászok végeznek valamilyen vizsgálatokat mielőtt felírnak bármit is. Miket? És miket derítenek ki velük? Ha mondjunk az én orvosom nem mondja hogy kell vizsgálat akkor mindenképp erőltessem rá? Az előzőnél úgy volt hogy csak felírt egyet és ennyi.
2013. ápr. 1. 00:08
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Egy alap nőgyógyászati vizsgálatot végeznek(tapintás,kolposzkóp),ha esedékes rászűrést is és esetleg általános vérvizsgálatot. Bár ez már nem törvényszerű - a mai fogamzásgátlóknak minimális hatásuk van a máj működésére.
2013. ápr. 1. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Néhány embernek a mániája itt, hogy az orvosnak el kell küldenie vérvételre előtte, mert abból tudja megállapítani, hogy milyen gyógyszer kell. Ez órási baromság.

Nm tudja megállapítani előre, hogy mi fog beválni. A hormonális alkatodból (amit egy egyszer kikérdezéssel el tud dönteni) tud következtetni arra, hogy mi lehet a jó. De hogy lesz-e vmi kellemetlen hatása, azt nem tudhatja.

Ált. nőgyógyászati vizsgálat kell a tabi előtt, ill. vérvétel azért, hogy megnézze, rendesen működik-e a májad és a veséd.

Ha volt a családban trombózis, akkor arra utaló vizsgálatot lehet végezni, hogy van-e rá hajlamod.

2013. ápr. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!