Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A nők szülés után tényleg...

A nők szülés után tényleg bepisilőssé válhatnak?

Figyelt kérdés
HA igen, milyen mértékben? Csak éjszaka fordulnak elé balesetek, vagy akár fényes nappal az utcán is összepisilik magukat?
2013. márc. 31. 17:30
 1/7 anonim ***** válasza:
tüsszentésnél, de fél év alatt visszaáll minden
2013. márc. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nem pisilik össze magukat hanem legfeljebb becsurog kicsit. De erre nagyon jó az intim torna. Van aki szülés nélkül is ilyen pl egy nagyobb tüsszentésre, avgy nagy nevetésre is becsuroghat. Amugy szülés után kb minden nőnek van kis inkoninencia 1-2 hétig.
2013. márc. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

De ha megindul, becsorog kicsit, akkor nem megy be az egész? Én legalábbis olyan vagyok, hogy ha megindul, nem tudom abbahagyni.

2013. márc. 31. 17:44
 4/7 anonim ***** válasza:
neked minek hatására indul be? Az más amikor tudatosan leülsza wc-re meg más az amikor magától becsurog.
2013. márc. 31. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nincs ilyen problémám. És még nem is szültem. Csak abból indultam ki, hogy ha pisilek (wc-n), akkor nem tudom abbahagyni amíg ki nem folyt az egész.

De akkor ezek szerint az más...

2013. márc. 31. 17:53
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát ha most nem tudod abbahagyni wc-n, az azt jelenti, hogy erősítened kéne az altáji izmaidat :). Ha még nem vagy terhes, akkor nagyon időben vagy még, hogy elkezd. Terhesen már meglazulnak az izmok mindenhol a szervezetben, és ott is,így már akkor becsuroghat, de nem fog elönteni a pisi. Szülés után is egy kis ideig még előfordul, sőt kaki esetén is :(. Aztán ahogy összehúzódnak,helyreállnak az izmok, a probléma nagyrészt megoldódik, de nem mindenkinél. kellhet az intimtorna utána is, és akkor helyrejön. Idősebb korban újra előjöhet, középkorú nőknél. nincs különbség az éjszaka vagy nappal között, ez nem tudattalan vizeletvesztés, hanem megerőltetés hatására csurog ki, pl. tüsszentés, köhögés, és leginkább csak, ha épp tele a hólyag.
2013. ápr. 1. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az intim torna nagyon jó! Kétszer szültem, mindkét baba elég nagy volt. Másodjára már a terhesség alatt voltak enyhe tüneteim, és mindkét szülés után. Most féléves a kisebbik gyerkőc, nagyjából megszűnt minden bajom, nem csöppen el. Igaz egyéb problémák vannak, pl nehezen ürül ki a hólyagom, van egy kis hólyagsérvem még mindig. Amit a torna nem tud helyretenni, azon is lehet segíteni, néha gyógyszeresen, de leginkább műtéttel (hüvelyplasztika). Viszont a műtét sem ér magában semmit, mellé szükséges tornázni. Az orvosommal megbeszéltük, hogy a harmadik gyerkőc után valószínűleg nálam is a műtét lesz a megoldás, persze tornával együtt. Nagyon sok nő küzd ilyen gondokkal, egy dolog fontos: nem szabad elhallgatni és szenvedni, hanem merni kell segítséget kérni.
2013. ápr. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!