Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kimaradó menstruáció és lelki...

Kimaradó menstruáció és lelki okok?

Figyelt kérdés

mindig is voltak női gondjaim, pl évek óta fennálló makacs folyás, amivel 5 különböző orvos kezelt, majd mondta rá, hogy nem tud vele mit tenni. de ősszel 2 hónapig nem menstruáltam, majd végül megjött (betadine kúpot használtam), és 2 rendes ciklus után most megint nem menstruálok 2 hónapja. az orvos megint kúpot írt fel, elhasználtam, de még mindig semmi. nagyon aggódom, hogy nem lehet gyerekem... szexuális életet nem élek, más tekintetben makkegészséges vagyok. 1 éve váltottam életmódot és 13 kg-t fogytam szépen lassan, mérsékelt sporttal, koplalás nélkül, néha jókat bekajálva, szóval nem hinném, hogy ez okozza... lelki okokra gyanakszom, mert évek óta nincs semmi szerelmi életem, kevés az önbizalmam, a fiúk meg nem érdeklődnek irántam, nem érzem magam nőiesnek (mellem is kb. nulla), lehet ilyen formában nyilvánulnak meg a rossz érzéseim, hogy a biológai nőiességem is elfojtódik? mit tehetnék ez ellen?

20L


2013. márc. 28. 11:39
 1/5 anonim ***** válasza:

A betadine kúpnak mi köze a menstruációhoz?

Azt fertőzésre, gombára adják.


Endokrinológusnál jártál már?

2013. márc. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én inkább endokrinológushoz mennék a helyedben. Inkább hormonálisan nem stimmel szerintem valami.
2013. márc. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

kipucolásra adta a doki a kúpot, mert nyilván le akarta rendezni annyival, hogy fertőzés.

endokrinológusnál még nem jártam, oda beutaló kell? milyen vizsgálatokat végez?

és a lelki okokról mit gondoltok?

2013. márc. 28. 14:15
 4/5 anonim ***** válasza:

A lelki okról? Azt, hogy baromság.


Ennyi erővel a transzneműek (akik rossz testbe születnek, pl.: fiú "lélekkel" női testbe) sem menstruálnának, pedig igen. Nekik sokkal több okuk lenne rá (ők aztán végképp nem érzik magukat nőnek).


A nőgyógyász végzett hüvelyi ultrahangot? Méhed, petefészked ép és megfelelően fejlett? Nincsenek ciszták?

Ha ezt nem vizsgálták, akkor egyúttal keress új nőgyógyászt is!


Az endokrinológus hormonpanelt végez, inzulinrezisztenciát vizsgál... megpróbálja megtalálni az okot.

2013. márc. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

hüvelyi UH-t még nem végezték rajtam, mert nem sűrűn élek szexuális életet, épp ezért a sima vizsgálatot is könnyekkel küszködve bírom csak elviselni, nemhogy az ultrahangot (ha jól tudom, az egy jónagy eszköz felhelyezésével jár). más okból csináltak rajtam sima hasi ultrahangot (amikor bekennek krémmel és simán végigmennek a hason azzal a kis fejjel), az nem jelzett semmi problémát a női területeken sem.

mindenesetre megfogadom amit írtatok, kértem időpontot endokrinológushoz.

kedves utolsó: nekem van transznemű ismerősöm, és évek alatt eljutott oda, hogy minimális a menstruációja... szóval azért ennél rányaltabb a dolog :)

2013. márc. 28. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!