Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi a PCOS alaptünete?

Mi a PCOS alaptünete?

Figyelt kérdés
Szóval az a tünet, ami az alapja ennek a betegségnek.
2013. márc. 19. 21:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Menstruáció kimaradása akár hónapokra. Az alapja az, hogy a tüsző nem tud megrepedni és cisztává alakul. Minkét oldali petefészekben sok ciszta lesz,ezért ez a neve is:

polycystás ovarium szindroma = sok cisztás petefészek szindróma.

2013. márc. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Utána néztem egyébként hogy nálam az összes tünet stimmel, kivéve a menstruáció kimaradása. Szóval mindig megjön rendesen, sose maradt ki. Akkor most PCOS-em van? :/ A többi tünet, hogy szőrösödés, hajhullás, alhasi fájdalom pipa.
2013. márc. 19. 21:13
 3/11 anonim ***** válasza:
Menj el nőgyógyászhoz, csinál hüvelyi ultrahangot. Akkor vagy PCOS, ha ott láthatók kis ciszták, de szerintem nem vagy az , ha rendszeresen megjön a menzeszed, mert akkor van peteérésed és tüszőrepedésed.
2013. márc. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A Te tüneteid másra is utalhatnak. Nekem pl ezek nincsenek amiket irtál de vannak más tünetei. De ezek is utalhatnak rá tény és való. ja és ismerek olyan PCOS-t akinek pontos ciklusa van. vagyis kicsit rövidebbe de pontos. Az első amit tehetsz hogy elmész uh-ra. AZ az első jele. Viszont sok nőnek nincs policisztája de inzulinrezisztenciája mégis van.
2013. márc. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
De még nem volt szexuális kapcsolatom. Ígyis csinálnak UH-t?
2013. márc. 20. 08:36
 6/11 anonim ***** válasza:

3 tünetből kettőnek kell meglenni:


1. ritka ovuláció, vagy az ovuláció (és ezzel a menzesz) hiánya

2. a magas androgénszint klinikai vagy laborjelei

3. policisztás petefészek


+ más betegségeket ki kell zárni.

2013. márc. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
igen, bár a hasin kevésbé látszanak a policiszták, de egy j szakember látja azon is. Na meg a hormon értékek is utalnak rá gyakran, az meg csak egy vérvétel. Egyébként a pcos fö oka az inzulinrezisztencia. Ezt terheléses vérvétellel nézik, de van akinek vannak polocosztái de nincs IR. Viszont idővel 99% hogy lesz. Én is igy voltam. De a Te tüneteid lehetnek egyéb hormon problémától, pl a férfi hormonok magas szintje. Ezt simán tudják ellenörizni. Mik pontosan a problémáid?
2013. márc. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Elkezdett szőrösödni a karom, bajusz erősebb. Alhasi fájdalmak. Nem tudom hová rakni egyébként, lehet hormonális probléma. Pár hónappal ezelőtt volt egy mellműtétem, fibroadenoma volt, 3 éve alakult ki, most kiműttetem, mert annyira zavart. Emiatt alakulhatnak ki hormonális változások?
2013. márc. 20. 11:19
 9/11 anonim ***** válasza:
Az állami fájdalom nem tünete a PCOS -nak! De felesleges is itt találgatni, menj el kivizsgálásra és okosabb leszel
2013. márc. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
nekem is gondok vannak a menzesszel. A nőgyógyász írt föl rá egy gyógyszert, 10 napig kellett szedni pár napra rá, megjött rendesen. Ezt két hónapig egymás után. 4 hónapig megjött magától, de most megint már 3. hete megvan. Én megyek vissza hétfőn a nődokihoz. Voltam nála egészségügyi kaparáson, hátha segít, és egy szóval sem mondta, hogy PCOS-om lenne, megultrahangoztak egy hónap alatt 3szor is 2 orvos is, nem láttak cisztát. Úgyhogy nem tudom. Gyereket szeretnénk, de így esélyünk sincs a próbálkozásra :(
2013. márc. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!