Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez már késésnek számít?

Ez már késésnek számít?

Figyelt kérdés
Múlt hónapba a menszeszem 12körül jött meg és 16-án múlt el.Most meg már 18-adika van ma és még sehol semmi ez már késésnek számít akkor?
2013. márc. 18. 13:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Ha rendszeres a menzeszed (és 28 napos a ciklusod), akkor igen. Mert minden hónapban kb ugyanakkor kell megjönnie, tehát neked 12.-e körül. Az szinte mindegy meddig tart, az első napja a mérvadó.

Csinálj egy terhességi tesztet, ha ez a kérdés nem áll fenn, akkor lassan irány a doki.

2013. márc. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
mennyit késik ezek szerint nekem?
2013. márc. 18. 14:04
 3/17 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Mióta menstruálsz? Ha csak mostanában kezdtél el, akkor ne aggódj, kell neki 1-2 év, mire rendszeressé válik, és beindul a hormonrendszered. És hány naposak a ciklusaid? Mert ha mondjuk 30-32, akkor még nem nevezhető nagy késésnek. Egyébként bármi oka lehet, hogy 1x-1x kimarad, betegség, antibiotikum vagy egyéb gyógyszerek, stressz. Ha esetleg lehetsz terhes, akkor vegyél egy tesztet, ha nem, akkor ne pánikolj, várj még egy kicsit. Ha következő időpontban, mikor meg kéne jönnie sem jön meg, akkor menj el dokihoz.
2013. márc. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Szia.18-éves vagyok.És rendszeres a menstruációm beállt rendesen már egy ideje nincs ezzel gond.Igen élek nemi életet is és hát történ egy kis baleset nem védekeztünk tudom nagy bunkóság már bánom és bánhatom is:// de a barátom nem ment el bennem max ha az előváladéktól nem estem teherbe....nem tudom hány naposak a ciklusaim nem értek ehhez sajnos...annyit tudok hogy 12é-én volt meg Februárba múlt hónapba most meg már 18-ika és sehol semmi...hogy érted hogy nem nevezhető késésnek akkor mikor várhatom még hogy megjön?mikorra várható?
2013. márc. 18. 16:34
 5/17 anonim ***** válasza:

1-es vagyok

De, az már késés. Ha minden hónapban kb 12-e körül szokott megjönni, akkor ez igencsak késés. Pontosan 6 nap. Vegyél egy tesztet, az most már biztosan kimutatja...

2013. márc. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
nem minden hónapban szokott megjönni 12-én mindig változó csak múlt hónapba jött meg 12-én...amugy mindig változó késni nekem már nem szokott max egy-két napot.
2013. márc. 18. 17:15
 7/17 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

Az előző hónapokban mikor jött meg? És akkor mihez viszonyítod a késést???? De ha ennyire későn még sosem jött meg, akkor mindenképpen tesztelj.

2013. márc. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
12én múlt hónapba annyit tudok azelőtti hónapba már nem tudom mikor.az lessz de nem akarok babás lenni.
2013. márc. 18. 17:21
 9/17 A kérdező kommentje:
12-én jött meg múlt hónapba és 16körül múlt el..és most meg 18-ka és még semmi ehhez viszonyítottam a múlt hónaphoz.
2013. márc. 18. 17:22
 10/17 A kérdező kommentje:
akkor igy már mindenféleképp késik ugye?vagy ha leghoszabb a ciklusom több mint 28napos akkor nem?akkor hány napom lehet még?
2013. márc. 18. 17:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!