Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 14 éves vagyok és még nem...

14 éves vagyok és még nem jött meg, ez rossz? És ugye nem járszik közre az, hogy nem sűrűn de néha maszturbáltam?

Figyelt kérdés
2013. márc. 12. 20:54
 1/7 anonim ***** válasza:

16 éves korig kell megjönnie, van még időd.

Nem befolyásolja, hogy maszturbálsz-e vagy sem.

2013. márc. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem rossz és nem baj, idővel meg fog jönni nyugi. maszturbálás nem hiszem hogy befolyásolja...ne dugdoss fel magadnak semmi tárgyat, max az ujjad :)
2013. márc. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem, semmi köze hozzá, sokaknak később jön meg :)

Még akár 17 éves is lehetsz, mire megjön, persze nem ez a gyakori, de attól még nem kell aggódni

2013. márc. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
16 éves korodig kell megjönnie, ha addig sem jön meg, el kell menni kivizsgáltatni. De ne aggódj, addig van még 2 éved. Az, hogy maszturbálsz, semmilyen hatással nincsen erre.
2013. márc. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
az első válaszadónak üzenem hogy anyukámnak 18 évesen jött meg és se neki se nekem se a tesóimnak semmi bajunk sincs, tehát nem tudom honnan szedte hogy 16 éves korig "kell" megjönnie
2013. márc. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Általában 16 éves korig szokott megjönni. Ha nem jön meg akkor javasolt a kivizsgálás, mert hormon probléma lehet a háttérben. Persze vannak akik alkatilag később érnek, de azt tisztázni kell, hogy csak ez van a háttérben. Sokszor az agyalapimirigy adenomája okoz hormon eltérést, ami jó indulatú daganat, viszont kezelni kell. Fiatal korban sokszor ez az egyetlen tünet, hogy nem menstruál a kamasz lány , ha viszont nem kezd kutakodni az orvos, hogy miért és ez a daganat el kezd nőni nyomhatja a látóidegfő kereszteződését és nagy látás romlást okoz. Akkor viszont már későn van a kezelésre. Most hírtelen ez jutott az eszembe illetve bizonyos pajzsmirigy betegségek esetében sem jelentkezik a menzesz , ha ez a betegség kezelve van onnantól menstruál a beteg és még van néhány szindróma, aminél részjelenség az amenorrhoea.

Ha kizárták az esetleges eltéréseket csak akkor lehet kimondani, hogy alkati dologról van szó és teljesen egészséges.

Anyukád a szerencsések közé tartozik, még irigylem is, hogy sokáig nem kellett ezzel foglalkoznia. Nála alkati volt, hogy később jött meg.

Az üzenetet megkaptam :)

2013. márc. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
16 éves korodig nem baj ha nem menstruálsz, és semmi köze a maszturbáláshoz!
2013. márc. 13. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!