Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Muszáj szednem hormongyógyszer...

Muszáj szednem hormongyógyszert, ha nem akarom?

Figyelt kérdés
16 évesen még nem jött meg menzeszem. Pénteken nőgyógyászhoz megyünk, és anya szerint hormongyógyszert fog adni... Hallottam azonban, hogy az ilyen készítményeknek mellékhatása lehet a hízás... Én egyáltalán nem bánom, hogy nem jött meg, nem is kell gyerek, és nem akarok elhízni!!! Megtilthatom az orvosnak, hogy beadja?

2013. febr. 20. 22:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nyilán nem fognak lefogni és a szádba tömni.

De egyébként meg ha normálisan fejlődsz (van melled, szőrzeted stb.), azaz elindult a nemi érésed, akkor nem valószínű, hogy azonnal hormonnal fognak megtömni. Kivizsgálnak, aztán ha nincs vmi szervi gond, jó eséllyel várnak még, hogy magától megjöjjön.


Ha nem is serdülsz, akkor azért nem ártana, ha azt csinálnád, amit a doki mond...

2013. febr. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Az első válaszolónak igaza van, ráadásul az, hogy most nem akarsz gyereket, nem azt jelenti, hogy 10 év múlva sem fogsz, és lehet, hogy akkor már késő lesz kezeltetni, ha valami gond van.
2013. febr. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Először megvizsgál, laborba elküld, amikor megvannak az eredmények , akkor beszélitek meg a kezelést. Ilyenkor peteérést stimuláló kezelést adnak, ami rövid gyógyszer szedésből áll, nem tartós fogamzásgátlóra tesznek egyből rá.

Nem vagy esetleg túl sovány, hogy rögtön a hízást hozod fel indoknak, holott az egészséges női szervezet működéséhez hozzátartozik a rendszeres ciklus. Ha sovány vagy az is okozhatja, hogy nem jött meg, de sok más eltérés is. Az is lehet, hogy nem gyógyszerrel kell kezelni vagy nem is ott van a baj, hanem a pajzsmirigyednél. Mindenképp vizsgáltasd ki magad, utána ráérsz azon gondolkodni, hogy mit vállalsz be és mit nem, de az egészséged érdekében mindent tegyél meg.

2013. febr. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
35%
Nem. Hormon alapú gyógyszereket soha ne szedj!
2013. febr. 20. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Vizsgáltasd ki magad, aztán majd meglátod.

Semmi sem kötelező!

2013. febr. 21. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Hát,nem tudom,de valószínűleg azt fog adni.Egyik ismerősömnek nem jött meg 18 éves koráig(sovány volt)elmentek orvoshoz,aki fogamzásgátlór írt fel.Hízott vagy 15 kg-t és rövidesen meg is jött neki.Nekem 16,5 évesen jött meg,magától.Nem mentünk dokihoz.Szóval szerintem még várhattok a gyógyszerszedéssel,ha felírja eyáltalán.
2013. febr. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy női hormont fognak adni, lehet, hogy egyéb hormonproblémád van (pajzsmirigy, növekedési hormon, stb.). Ha amúgy már sedülsz, nem lesz gond, nem valószínű, hogy hosszasan kell szedned női hormont, és akkor nem hízol el. De ha még mindig "gyermek" tested van, az azért nem lenne jó hosszú távon, gondolj bele... Inkább vérvételre számíthatsz utána, többször is, hormonszintek meghatározására. A nőgyógyászati vizsgálat inkább a súlyos rendellenességek kizárására van, a biztonság kedvéért. (Pl. petefészekhiány, méh fejlődési rendellenességei). De ettől csak tényleg akkor tarts, ha még semmilyen fejlődés nem kezdődött el, vagy inkább férfias a fejlődésed (erősebb arc és testszőrzet). Kérlek, ne sértődj meg, hidd el, sajnos van ilyen is és nem jó neki. Inkább szed női hormont, minthogy pl.szakállas legyen...
2013. febr. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Már csak néhány óra, és kiderül, mi lesz... :S Egyáltalán nem férfias a testem, ránézésre szerintem mindenki azt gondolná, hogy már nem vagyok "kislány". Soványnak sem vagyok mondható, 60-65 kg a testtömegem és kb. 170 cm magas vagyok. Nem sportolok intenzíven, tehát amiatt sem késhet, inkább arra tippelnék, hogy túl stresszes életet élek, mert nagyon parázom minden kis dolog miatt, képes vagyok órákon át azon rágódni, hogy pl egy dolgozatban mit rontottam el, meg ilyenek... Egyébként nem csak azért megyünk, mert még nem jött meg, hanem mert a mellemben is van valami csomószerű izé. :P Tisztára, velem semmi nincs rendben ilyen téren..
2013. febr. 22. 16:13
 9/13 anonim ***** válasza:
Na mi lett?
2013. febr. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Hát, nincs komoly baj, fejletlen a méhem. Vesznek majd vért(:S), megnézik, mi van a hormonjaimmal, majd kapok valami sárgatest hormont, és kiderül, attól vajon megjön-e, mert ha igen, akkor magától is megjön majd. Anya szerint ettől nem hízom el, hát nem tudom. A csomó pedig egy ciszta, valószínűleg, de azért biopszia is kell. Megnyugodtam, hogy nem kell olyan sokáig hormont szednem :)
2013. febr. 24. 20:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!