Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelygomba lenne? többi lent.

Hüvelygomba lenne? többi lent.

Figyelt kérdés
egy hete voltam együtt utoljára a barátommal, óvszerrel védekeztünk. rá 2-3 napra iszonyatosan elkezdett fájni a csiklóm, azt követő nap pedig az egész külső nemi szervem, és a hüvelybemenet viszketett, de csak ha kicsit hozzáértem, alapjáraton nem.. mivel hétvégén jött ki ez rajtam, patika már nem volt nyitva, nem tudtam venni canesten kombit, de gombára gyanakodtam. ma egész nap semmi panaszom nem volt. sem viszketés, se semmi.. magától elmúlt volna? mi lehetett?

2013. febr. 18. 18:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Orvos! A fertőzés sürgős esetnek minősül, így nem kell időpont.

Fertőzést nem csak a párodtól kaphatsz el, hanem nyilvános helyen is, illetve el sem kell kapni, mert ha valakinek felborul a hüvelyflóra egyensúlya, amit felboríthat antibiotikum szedése, gyakori tamponhasználat, ha valaki túlzottan higiéniás és olyankor a saját szervezetben keletkezik olyan gombaszaporodás, ami fertőzést okoz.

És mivel nem csak a candida az egyetlen gomba, ami fertőzést tud okozni, hanem számos más gomba, de a Canesten csak erre jó, így ajánlott orvoshoz menni, ahol csinálnak tenyésztést és célzott kezelést kapsz. És a kezelés után csinálj hüvelyflóra helyreállítást, ugyanis a gombaölő szerek teljesen kiölnek belül mindent, a jótékony dolgokat is, amit h.flóra helyreállítással vissza lehet állítani.

De akár bakteriális fertőzés is lehet, mert elég hasonlóak a tüneteik, ezért még inkább ajánlatos az orvos. Mert arra meg pláne nem jó a Canesten.

2013. febr. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyetértek az elsővel, felelőtlenség lenne a gyógyszertárba rohanni canestenért, mert nem tudhatod, hogy mi a baj pontosan.

A hüvelyflóra-helyreállításhoz pedig kérj receptre gynoflort, az a legjobb helyreállító kúp, illetve van egy frezyderm intim segítség nevű lemosó, ami szintén nagyon jól helyrerakja a ph-t, ezeket bátran ajánlom.

2013. febr. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat. (:

utánaolvastam, és a legyengült immunrendszert jelezheti, valamint a betegség előtti időszakban is mutatkozhatnak ezek a tünetek. amint beleestem a náthába, teljesen elmúlt minden ilyesmi panaszom, mintha nem is lett volna egy percig sem :o ki gondolta volna hogy van ilyen?! :D vasárnapig külföldön leszek síelni, pont meg is lesz akkor (éljenx), de ha újra jelentkezik, abban a pillanatban elmegyek orvoshoz !

2013. febr. 19. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!