Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Adhatok vért, ha közben megvan?

Adhatok vért, ha közben megvan?

Figyelt kérdés
Holnap szeretnék menni vért adni, de nem tudom, hogy ez mennyire baj. Nem találtam ezzel kapcsolatban semmit.
2013. febr. 14. 23:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%
Miért ne adhatnál?
2013. febr. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
53%
Nem tudom, mire gondolhatsz... A babonák nem számítanak, nem vagy tisztátalan, s a véred teljesen hasznos :) S marad is Neked elég.
2013. febr. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
44%
Legalább könnyebben tudsz vért adni :D
2013. febr. 14. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
ha nem leszel amiatt épp vérszegény, akkor igen
2013. febr. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Elvileg a Vöröskereszt vérbankjai tele vannak.. Minek adsz vért? Jobb lesz neked?
2013. febr. 15. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Azért adok vért, hogy neked legyen mit kérdezned :) a válaszokat köszönöm egyébként.
2013. febr. 15. 00:47
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

Hmmm.. :)

Jó riposzt!

2013. febr. 15. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Elvileg a Vöröskereszt vérbankjai tele vannak.. Minek adsz vért? Jobb lesz neked?"


Ezt hogy érted? Én mindig az ellenkezőjét hallom. Vagy valami összeesküvés? :)

2013. febr. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nincs összeesküvés, szimplán (bakker) úgy adnak az emberek vért, hogy akár éppen nincs is hiány. Hol van erről egy hivatalos oldal? Most ha össze-vissza tájékoztatják az embereket, akkor meg nincs igazság, akkor lehet a véradóknak van igazuk, lehet nekem.. de miért közölnék le azt, hogy nincs vérhiány?


[link]


Én idén egy neves napilap miatt kezdtem foglalkozni a véradással, mert újságban is benne volt, hogy szerencsére jelenleg nincs nagy szükség.


Akkor mit csinálnak sok-sok vérrel? Szerintetek mondjuk euróban, mennyit érhet egy egység emberi vér egy gyógyszercégnek?

Ausztriában a plazmaadókat nem kicsit meg is fizetik.. itthon ingyen folyik be nem kevés vér, itt még összeesküvést sem kell keresni, szimplán megéri és ennyi.

2013. febr. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Erről még nem hallottam, nem igazán olvasgatok a véradással kapcsolatban, mert már a témától is képes vagyok émelyegni. (Kép a linkedben, nekem ennyi elég:)))))) Amúgy azt én is szemétségnek tartom, hogy - amíg külföldön bevett szokás "pénzzel jutalmazni" az önkéntes véradókat - Mo-n örülhetsz, ha kapsz egy üveg vizet. (Legalábbis egyetemi véradásokon barátnőim nem sok egyébbel tértek haza).
2013. febr. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!