Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől vanak fehér csíkjaim?

Mitől vanak fehér csíkjaim?

Figyelt kérdés
már régóta észrevehető a fenék és comb résznél különböző nagyságú fehér csíkok melyek tapinthatóak is, azthiszem erre szokták mondani hogy terhességi csíkok, de nálom ez nem lehet mivel 18 vagyok és még nem voltam terhes. De akkor mik ezek a fehér csíkok?
2007. szept. 5. 19:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
nemsak terhességtől jöhet elö, hanem attol is, hogy hirtelen nő az ember. sajnos azzal nem hiszem hogy lehet mit csinálni. de remélem valaki tud segíteni, én csak azt tudtam megmondani mitől van...
2007. szept. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekm is vannak ilyen csíkjaim, én 22 éves vagyok. Nekem attól lett, hogy először felszedtem 3 kilót, majd hirtelen lefogytam 7-et, azután megint visszajött 2.

Szóval lehet hirtelen fogyás-hízástól is. Lehet kapni különböző ilyen krémeket és Avonosat használtam, de nekem ez nem igazán jött be.

2007. szept. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
29 éves vagyok. Én 10 éve lettem csikos, amikor 9 kg lefogytam.Leginkább a combom belsején, és a fenekemen van. Hidd el semmivel nem lehet eltüntetni, kár feleslegesen kidobni a pénz. Én is mindenfélét kiprobáltam.Meg kell tanulni együtt élni velük.
2007. szept. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a csíkok attól keletkeznek, hogy a bőröd hirtelen tágult ki (valószínűleg hirtelen híztál, esetleg utána fogytál is), ettől megreped a bőr és ilyen nyoma marad. A terhességnél is ezért alakul ki, hiszen olyankor aztán rengeteget tágul a bőr (most tapasztalom). Sajnos nem nagyon múlik el magától, bár nem is nagyon látható, ha már fehér, inkább ilyen gyöngyház-színű, bár lehet rá kapni krémeket, de állítólag nem túl hatásosak, viszont jó drágák. Na meg a másik megoldás rá a plasztikai sebész, remélem nem kell mondanom, hogy az még drágább :) Próbálj ki valami kenceficét rá ha nagyon zavar, paitkában beszerezhető.
2007. szept. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
biztos,hogy attol van,hogy hirtelen híztál.nekem is vannak.és amikor olyan idoszakom volt,hogy hirtelen lefogytam,akkor meg sotétebb csíkok jottek elo.tehát ha hízol feér csík jelenik meg,ha pedig lefogysz akkor sotétebb(rozsaszínes vagy barnás)de engem nem zavar kulonosebben,nem annyira láthatoak ezek...
2007. szept. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is anak ilyen csíkjaim. Elég rossz mikor strandra megyek. :S

13/L

2009. júl. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!