Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ki hogyan vette rá magát,...

Ki hogyan vette rá magát, hogy tampont használjon? Egyyáltalán hogyan kezdte el?

Figyelt kérdés
11 éves korom óta menstruálok. 16 éves leszek márciusban, de nem merek tampon használni.. Elég kellemetlen a betét, miközben sportolok, vagy tesi órán, de nem tudok mit csinálni. Már az összes barátnőm tampont használ, de én nagyon félek tőle. Volt már, hogy többször is ki szerettem volna próbáltam, de elbőgtem magam, mert nem tudtam megtenni. Volt már, hogy az ujjamat is feldugtam egy kicsit a hüvelyembe, hogy könnyebb legyen, te furcsa dolgot éreztem lent ( az ujjammal, a hüvelyemnek semmilyen rossz érzés nem volt ).

2012. dec. 12. 13:21
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
csak számomra érthetetlen mi ebbe olyan embert próbáló feladat?
2012. dec. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
én sem tudom.. csak egyszerűen nem megy
2012. dec. 12. 13:26
 3/10 anonim ***** válasza:
56%
Ha nem megy, ne erőltesd! Nincs sehol előírva, hogy tampont kell használnod csak azért, mert más is azt használ! :)
2012. dec. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
59%

Nem emlékszem, hogy vettem rá magam, meg mikor, de emlékszem, utáltam a betétet, befülledtem alatta, vastag volt, zörgött...

Utáltam.Hosszú évek óta kizárólag tampont használok.


Csak egyszer szánd rá magad a tamponra, meglátod, sokkal kényelmesebb, mert nem érzed, hogy ott van.



28/n

2012. dec. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
23%
Abból is lehet baj, ha túl sokáig hagyod bent a tampont, és abból is, ha túl sűrűn cseréled, úgy hogy még nincs megtelve.
2012. dec. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%
szia! én kb. 13,5 éves koromban kezdtem használni, egyszerűen mert utáltam a betétet. Nekem simán ment, azt tanacsolnám hogy ne add fel. Ne próbáld szerintem az ujjaddal, a tampon nem ,,érez" semmi furát, mondtad h a hüvelyedben nem érzel semmit. tipp: először otthon próbáld, én amikor mondtam anyunak és vett, az erdei iskolába sikerült elmennem betét nélkül egy doboz tamponnal. Először egy múzeum wc-jében tettem fel...nem volt túl jó
2012. dec. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
20%
orbitálisan gáz, hogy minden kislány tampont használ már. a normális szülők ezt nem engedik meg.
2012. dec. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat! igyekszem majd magam rászánni :D
2012. dec. 12. 19:18
 9/10 A kérdező kommentje:
egyébként én valami speciális betétet használok, mert az alwaysba nekem is folyton befülledt, gombás lettem tőle, meg zörgött, de ezzel semmi problémám nincs. Inkább csak az a baj, hogy zavar ahogy folyik, és, hogy meglátszódik a nadrágomon, na meg rossz mindig azon rágódni, hogy mikor ázom át..
2012. dec. 12. 19:20
 10/10 anonim ***** válasza:
szia!:) én 13 éves koromban kezdtem el:) nyáron amikor már dolgoztunk pár barátommal, mivel nehéz munkát végeztünk ezért egy hónap után elmentünk strandra, és nekem meg sajnos akkor jött meg, és semmiféleképpen nem akartam kihagyni, ezért kipróbáltam, és sikerült elsőre feltennem:) kitartáás!!
2013. jan. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!