Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha valakinél diagnosztizálják...

Ha valakinél diagnosztizálják a méhnyakrákot, hogyan szokták kezelni, hogyan tovább? Lehet még később gyermek?

Figyelt kérdés
2009. aug. 21. 14:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom műtéttel. Attól függ , hogy milyen stádiumú. Ha nagyon korai akkor viszonylag kis műtéttel megoldható és lehet utána gyereket vállalni.


Ezen a linken van egy orvos válaszol rovat , ott pont volt egy ilyen kérdés


[link]

2009. aug. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nálam márciusban jött ki a rossz rákszűrés-eredmény. Egy szuper klassz nőgyógyász csajhoz járok, aki mindent értelmesen elmagyarázott. Áprilisban műtött. Elmondta, hogy le fogja szedni a méhnyak azon részét, ahol a rákos rész van. Egynapos sebészeti ellátáson voltam. Ez azt jelentette, hogy előző héten el kellett mennem vérvételre, ultrahangra, altató dokihoz. A műtét napján befeküdtem, jöttek értem, elaltattak. Még aznap hazamehettem,. Nagyon szigorúan feküdtem egy hétig, szerencsére nem fájt semmim. Azóta minden rendben. Az újabb rákszűrés eredménye negatív, vagyis sikerült kivágnia az összes rákos részt.

2009. aug. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!