Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Normális tünetek ezek menstruá...

Normális tünetek ezek menstruáció előtt? Más is érez ilyeneket?

Figyelt kérdés

Megfigyeltem, hogy kb menstruáció előtt 1-2 héttel már kezdődnek lassan a "hülye napok".De mensit megelőzö 1-2 nap már tényleg borzasztó.Amiket érzek:szívdobogás érzés, a derekam, hasam feszül(izomfeszültség) és fáj, főleg a derekam, de van úgy, hogy test szerte jelentkeznek izomfájdalmak és ilyenkor annyira gyenge vagyok, hogy alig bírok bármit is csinálni, le kell feküdnöm.Néha mintha a látóteremmel sem stimmelne valami, valószerűtlennek érzem a környezetem, furán érzékelem a teret, nem tudom ezt jobban kifejezni.Ilyenkor pár pillanatra lecsukom a szemem, vagy járkálok és akkor azonnal elmúlik.

Szerencsére itthon vagyok, mivel állást keresek, de nem tudom, mi lenne ha ilyen napokon mennem kéne valahova, hogy vészelném át.Nem durva ez egy kicsit?Hová forduljak ezzel?Mit tehetnék ellene?Állítólag pánikbeteg is vagyok, de egyre inkább az a megfigyelésem, hogy a tüneteim ciklusosan változnak.Szóval lehet, hogy mégsem pánik, csak a hormonjaim szórakoznak?Már millió orvos megvizsgált, de a tüneteim még mindig megvannak, már unom!

Amúgy 38 éves vagyok és kb 3 éve vannak ilyen tüneteim.


2012. nov. 28. 11:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha nagyon figyeled magad, attól erősödhetnek a tünetek. Főleg, ha sok időd van erre.

Lehet hormonális alapja, nőgyógyászhoz vagy endokrinológushoz fordulnék vele.

2012. nov. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.Sajnos azt kifelejtettem, hogy nem csak menstruáció előtti napokon, hanem pár nappal utána is vannak bajok, általában utána szokott fájni a fejem borzalmasan, meg hasmenésem is van, valamelyik napján biztosan, általában miután elmúlt, a vérzés.

Szóval elég problémás.

2012. nov. 28. 12:34
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez van velem is, nálam látászavar a legrosszabb, mert az megijeszt rendesen... Én vérszegény vagyok és pm alulműködésem van, gondolom ezek miatt lehet. 28 éves vagyok kb 1,5 éve van ez.
2012. nov. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kis vérszegénységem nekem is volt párszor gyerekkorom óta, de vastabletta kúrától jó időre helyre billen.

Akkor megnyugodhatok, hogy a látászavar nem valami agydaganat vagy egyéb súlyos nyavalya eredménye?

2012. nov. 28. 13:07
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem voltam Ct-n, hogy biztos lehessek abba, hogy nincs agydaganatom... de háziorvos vérszegénységgel magyarázta ezt a fajta "rosszullétet".
2012. nov. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Ezek tipikus pms tünetek! Ne aggódj! Szinte én is írhattam volna, ugyanezeket produkálom, még a hasmenés is stimmel, s szokszor gyomorgörcs is társul hozzá. Kiderült, hogy nálam mindezt a hormonok csinálják, felborult az egyensúly, ösztrogén dominancia alakult ki, konkrétan progeszteron hiány. Ha azt pótolja az ember, akkor helyrejönnek ezek a dolgok. viszont fontos, hogy természetes progeszteronnal pótold, ne gyógyszerekkel. én ezért használok progeszteron krémet, ez az első hónap, hogy kipróbáltam, 1-2 napon belül meg kell jönnie, de sokkal könnyebben viselem most ezeket a napokat mint eddig. Remélem a menstruáció is kevésbé lesz fájdalmas. Sokan dicsérik a Premens kapszulát is, van akinek az jön be. Egyébként nekem is kb. 1-2 éve jön elő ez ilyen durván, s ahogy öregszem egyre nehezebben viselem a menstruáció körüli dolgokat...kb. egyidősek vagyunk. Sajnos ilyenkor már csökken a szervezetben a progeszteronszint, évről-évre, ezért vagyunk ilyen xarul.

Jobulást neked!

2012. nov. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Ez a kapszula meg krém jó ötlet, utána is nézek.

2012. nov. 30. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!