Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Görcsölés megszüntetésére...

Görcsölés megszüntetésére bevált módszerek léteznek?

Figyelt kérdés
A mensi időszakára gondolok. Ugyanis ha megjön akkor van úgy hogy több, mint 2 napig is görcsölök és nem tudom semmivel elmúlasztani!Nagyon rossz érzés!Azt a 2 napot mindig végigsírom...:( Fontos lenne, most is mensi előtt állok! Kérlek segítsetek! Köszönöm szépen!!
2008. máj. 25. 14:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha otthon tudsz maradni tartsd a hasad melegen.Én forró vizes palackokat is szoktam rárakni(becsavarom egy törölközőbe).És nyugtató hatású teáakat is ihatsz.Ha már tényleg nagyon görcsölök egy fél algopirin injekciót is iszok.Amúgy ha elmész a nőgyógyászhoz és elmondod ezt neki ír föl erre való gyógyszert.
2008. máj. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 tade ***** válasza:
SZi megertelek. En ugyanigy voltam, hogy a mensim elso 2 napjaban negykezlab jartam es sirni tudtam volna a fjdalmaim miatt. Nekem valamileyn csopppoket (nem jut eszembe a neve) irtak fel, ami 3 orara el is mulasztotta a gorcsoket, aztan untam az egesz helyzetet es irattam fel fogamzasgatlot, na attol elmultak a gorcseim, es a mensim is kevesebb ideig tart. De igaza van az elottem valszolonak, probalj meg melegvizes palackot tenni a hasadra es igyal nyugtato teakat....sajnos mas megoldast en sem tudok.....
2008. máj. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Esetleg próbáld ki a Mesulid nevezetű, kifejezetten menstruációs fájdalmak enyhítésére való gyógyszert, én is személetlenül görcsölős vagyok, de ez valamelyest enyhített rajta.
2008. máj. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
vagy papaverin ami simaizom-görcsoldó és nem az agyban hat fájdalomcsillapítóként, hanem tényleg görcsöt old. Próbáld ki vény nélkül lehet kapni, bár én kettőt is beveszek, és kell neki idő mire hat, de aztán bealszok tőle és nagyon jó felébredni fájdalom nélkül. Nálam ez szokott lenni.
2008. máj. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is a forróvizes palackra esküszöm, illetve ha erre nincs lehetőségem (menni kell valahova stb) akkor cataflam. Nekem nagyon erős szokott lenni a görcs, és nospa meg meristin, algopirin meg ilyenek nem használnak, de a cataflam negyed óra alatt kiveszi a görcsöt. Csak iszonyatosan álmosít. :D
2008. máj. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
A melegvizes zuhany is jót tesz vagy egy kis torna.
2008. szept. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
a jóga szerint a gyertya állást jót tesz neki, bár még nem próbáltam ki.nem hinném h túl sokat segítene
2011. márc. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!