Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 18 éves vagyok, csináltam egy...

18 éves vagyok, csináltam egy pozitív tesztet, el szeretném vetetni, hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvastam, hogy a hozzászólók durva megjegyzéseket tesznek, és sértegetik az ehhez hasonló kérdéseket feltevő embereket! És ebből nem kérek.Nehezen viselem, és nagyon kikészített lelkileg a dolog, nem kell fokozni.2 hete késik, csináltam egy terhességi tesztet, ami pozitív lett.Nem szeretném megtartani a babát,se az anyagi dolgok nincsenek meg hozzá, sem a háttér. Nem érzem úgy hogy gondját tudnám viselni, korai lenne még.Hol kezdjem hogy elvégezzék az abortuszt, mit kéne tudnom, hogy zajlik az egész beavatkozás?
2012. nov. 20. 14:03
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Maga a beavatkozás nem fog fájni, hiszen altatnak. Viszont mivel első terhességed fogsz kapni tágítást, ami azt jelenti, hogy előző nap befektetnek és egy laminária pálcát fognak felhelyezni (na az valóban nem kellemes!!!!) hogy elkezdjék tágítani a méhszájat. Az egész éjjel fent lesz, másnap délelőtt pedig altatásban az abortusz.
2012. nov. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Igen. a tágitás fájdalmas! nagyon is...
2012. nov. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

1. Elmész orvoshoz, aki megállapítja a terhességet és korát, majd ad róla egy papírt.

2. Elmész a családvédelmi szolgálathoz és elmondod, hogy nem kívánod megtartani a gyermeket. Ők elbeszélgetnek veled (miért nem szeretnéd megtartani, kik és miben tudnak segíteni, ha mégis megtartod, tanácsokat adnak a fogamzásgátlást illetően), majd kapsz 3 nap gondolkodási időt.

3. Ha 3 nap után is úgy gondolod, hogy nem tartod meg a babát, akkor visszamész a CSVSZ-hez, ahol kapsz egy csekket meg vmi papírt. A csekket befizeted, a papírral meg elmész az egyik kórházba és időpontot kérsz a beavatkozásra.


Ha nem szültél még hüvelyi úton, akkor a beavatkozás előtt 1 nappal kell befeküdni a kórházba. Este felteszik a tágítót. Ez változó, hogy kinek mennyire fáj, akit kérdeztem, az azt mondta, hogy nem fájt...

Következő nap rövidaltatásban elvégzik a dolgot.

Részletezzem azt is, vagy nem szeretnéd?


Ha nm vagy 18 (látom, hogy a kérdésben azt írtad, de ha esetleg kerekítettél volna..), akkor az egyik gondviselőd (szülő) aláírása szükséges a beavatkozáshoz


Az ára kb. 30 ezer forint.


A terhességet (ha betöltötted a 18-at és nincs eü indoka), akkor 12. hétig lehet megszakíttatni.

A terhességet az utolsó vérzés első napjától számolják, azaz ha 28 napos a ciklusod és két hete késik, akkor 6 hetes terhes vagy.

2012. nov. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
6%
Még nem kapsz tágítót...kicsi terhes vagy. Miért kell rémísztgetni ezt a lányt ?????? Teljesen fájdalom mentes...altatás....később sem érzel semmit....csak lelkileg kell feldolgoznod.
2012. nov. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
A tágító azért fontos, hogy a méhszáj ne sérüljön a beavatkozástól... azért azt nem árt tudni, hogy az abortusszal nő a későbbi spontán vetélések valószínűsége (éppen a méhszáj miatt)
2012. nov. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

"Még nem kapsz tágítót...kicsi terhes vagy. Miért kell rémísztgetni ezt a lányt ??????"


Nem ijesztgetés. Akármekkora terhes, ha még nem szült hüvelyi úton, akkor bizony kap tágítót.

(orvosis vagyok, tanultam, láttam...)

2012. nov. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Itt szinte mindenki orvosis...

lesz tágitás.

2012. nov. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szépen a segítséget,és a tájékoztatást. Nem kerekítettem a koromat illetően, elmúltam 18 éves! Ma hívom fel a Nőgyógyászt, mikor tud fogadni, és reménykedem hogy minél előbb, és már biztosra tudhatom az eredménynt.. nagyon aggódom mi lesz
2012. nov. 21. 11:09
 19/20 anonim ***** válasza:

Szia,

ne haragudj, nem válasz a kérdésedre. De megtennéd, hogy mégiscsak átgondolod, hogy esetleg megszülöd a babát, és úgy adnád örökbe? Nem egy ilyen van. Ismerek én is ilyet. Épp most született meg a második babája, akit már meg tudott tartani. Itt gyakorin is volt múltkor egy anyuka, aki szintén így döntött. Elhiszem, hogy nem egyszerű, megválni tőle sem. És elhiszem, hogy félsz, mindegyik variációtól.


Ha máshogy döntesz, ahhoz is sok erőt kívánok!

2012. nov. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Egyébként megkérdezhetem mivel védekeztél?
2012. nov. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!