Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 18 éves vagyok, csináltam egy...

18 éves vagyok, csináltam egy pozitív tesztet, el szeretném vetetni, hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvastam, hogy a hozzászólók durva megjegyzéseket tesznek, és sértegetik az ehhez hasonló kérdéseket feltevő embereket! És ebből nem kérek.Nehezen viselem, és nagyon kikészített lelkileg a dolog, nem kell fokozni.2 hete késik, csináltam egy terhességi tesztet, ami pozitív lett.Nem szeretném megtartani a babát,se az anyagi dolgok nincsenek meg hozzá, sem a háttér. Nem érzem úgy hogy gondját tudnám viselni, korai lenne még.Hol kezdjem hogy elvégezzék az abortuszt, mit kéne tudnom, hogy zajlik az egész beavatkozás?
2012. nov. 20. 14:03
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem hozzá írni, hogy védekeztünk, mielőtt bárki is hanyagsággal vádolna.. Igaz az, hogy bármilyen ezzel kapcsolatos papírt, kipostáznak?
2012. nov. 20. 14:06
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

egy nőgyógyásznak kell igazolnia a terhességet, majd a lakcímed (mármint ahol életvitelszerűen élsz) szerint illetékes védőnőhöz kell menned ezzel a papírral, ő minden továbbit el fog mondani

nekem nem volt ilyen, azt még tudom, hogy van 3 nap gondolkodási idő, akkor kell a védőnőhöz visszamenned majd és nyilatkozni, hogy nem kívánod megtartani a babát. A terhesség 12. hetéig le kell zajlania az egész folyamatnak, addig vetetheted el, most, ha 2 hete késik, azt jelenti, hogy 6 hetes vagy, mert az előző menstruációtól számolják.

2012. nov. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
47%
Szia, először is nőgyógyászhoz kell elmenned, aki megállapítja, hogy valóban terhes vagy-e, hiszen a teszt is tévedhet. Ő ott pontosan el fog mondni mindent, de biztos, hogy egy tanácsadáson részt kell venned, mert ez a nőkben általában nagyon durva lelki folyamat és remélhetőleg segítenek. Arra nem gondoltál, hogy megkeresed a Gólyahír alapítványt? Tehát végigcsinálod a 9 hónapot és odaadod egy szerető családnak?
2012. nov. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
92%

Valóban nőgyógyász, Ő vele meg is beszélheted az abortusz dátumát ami Ő min. másfél, két héttel későbbre fog tenni, mert valóban el kell menned egy tanácsadóba, ahol majd okosan megpróbálnak lebeszélni és 3 nap múlva újra vissza kell menned, mert van kötelező gondolkodási idő. Ha visszamentél kapsz egy papírt, amivel mehetsz az abortuszra, anélkül a doki nem fogja elvégezni.


3-as nagyon okos ötlet! Ha nem akar még most gyereket, akkor minek menjen keresztül a szülés fájdalmán????

2012. nov. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket! Nagy segítség! Őszinte leszek, nem igazán gondolkodtam azon, hogy örökbe adom.. sok rémhír kering, hogyha örökbe adok, utána nem lehetek gyám, vagy esetleg ha a későbbiekben szeretnék babát, és bármilyen okkal nem lehet, örökbe fogadni sem tudok majd.. ezek mellett, ha megszülöm, valószínűleg már nem engedném senkinek hogy elvigye
2012. nov. 20. 14:15
 6/20 anonim ***** válasza:
Először is nőgyógyászhoz kell menned. Ott megállapítják, hogy tényleg terhes vagy-e. Ott meg kell mondanod, hogy nem akarod megtartani, és megkéred, hogy magyarázza el, hogy mi a teendő. Mindent el fog mondani. Nálunk pl ilyen esetben a védőnőt fel sem kell keresni, mert ő a terhesség 8. hete előtt nem fogadja a kismamákat. Szóval nálunk minden a nőgyógyászattal kezdődik, és onnan ők fognak továbbküldeni.
2012. nov. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
elmész nőgyógyászhoz,ő igazolja a terhességet,majd megbeszélitek az abortusz időpontját,előtte vizsgálatokon kell átesned,ennyi idősen szerintem is ez a megoldás,örökbe én sem adnám
2012. nov. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Nagyon tartok a beavatkozástól is.. esetleg valakinek van ezzel kapcsolatban bármilyen tapasztalata? Nagyon fog fájni? Kötelező előző nap befeküdni?
2012. nov. 20. 14:19
 9/20 anonim ***** válasza:
előtte való nap tágítót helyeznek fel,akkor menstruáció szerű görcseid lesznek
2012. nov. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Fáj a tágító felhelyezése közben?
2012. nov. 20. 14:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!