Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tampon használók segítség!?

Tampon használók segítség!?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok, és eddig betétet használtam. Szeretnék átállni tamponra mert úgy hallottam hogy sokkal kényelmesebb. Viszont nem tudom, hogy milyen gyakran kellene cserélnem és hogy pl ezt is a kukába kell eldobni, vagy csak simán a wc-n is lehúzhatom. Megköszönném ha ezzel kapcsolatban segítene valaki.

15/L


2012. nov. 18. 20:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Azt érzed ha már nagyon metelt, akkor nyom és kijjebb is csúszik. A havid erősségétől függ de ha gyengébb akkor is cseréld 6-7 óra után, a fertzőzések megelőzése érdekében.
2012. nov. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Úristen le ne húzd a vécén, eldugítja az egézset. 2 zsepibe betekered és mehet a kukába.
2012. nov. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Oké,köszi:)
2012. nov. 18. 20:37
 4/8 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam hogy odateszek egy darab wc papírt pisilésnél, ha véres, cserélem, ha nem akkor is 5 óránál tovább nem hagyom bent. De idővel ráérzel majd. Ne húzd le a wcn, tekerd papírba, de ne nyomkodd, mert ereszteni fog mint a szivacs :)
2012. nov. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha pl iskolai wc-t használsz, előtte alaposan tisztítsd meg a kezed. Már lehet kapni fertőtlenítő kendőt vagy zselét.
2012. nov. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

Én mikor legelőször kipróbáltam a tampont, kivettem és összenyomtam... :D Aztán persze nem próbáltam többször...

Visszatérve a kérdésre. Én ugyanúgy cserélem, mint a betétet. Ha érzed, hogy megvan telve, menj a mosdóba, és szó szerint nyomd ki. Persze a madzagot fogd és húzd is egy kicsit! De egy idő után már természetes lesz. Nekem először nem volt kényelmes. Aztán megszoktam és szerintem sokkal higiénikusabb mint a betét. :)

2012. nov. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
45%
Lehet, hogy a tampon kényelmesebb, de a betét az egészségesebb, mert az nem a hüvelyedben van, hanem a szeméremtesteden kívül, és könnyebben ki tud tisztulni a hüvelyed. Arról nem is beszélve, hogy a véres tampon közel van a méhedhez, és a vérben nagyon gyorsan elkezdenek szaporodni a baktériumok, és feljutnak a méhedbe, rámehetnek a petefészkedre, petevezetékedre, és fertőzéseket okozhatnak.
2012. nov. 19. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Úristen! Ne,hogy hallgass azokra, akik csak 6-7 óránként cserélik. Az nagyon egészségtelen, főleg, hogy tampon esetén a vér bent van a hüvelyedben. Ennyi idő alatt bőven el tudnak szaporodni a baktériumok. 3-4 óránként cseréld mindenképp, belecsavarod vécépapírba és kidobod a szemetesbe. A tampon mérete a vérzés erősségével függ össze. Lehet gyenge vérzésnél is tampont használni. Éjszakára inkább maradj a betétnél.
2012. nov. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!