Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan zajlik egy nőgyógyászat...

Hogyan zajlik egy nőgyógyászati vizsgálat?

Figyelt kérdés
Pontosabban egy hüvelyi vizsgálat. Eléggé tartok tőle. Tényleg benyúlnak egy eszközzel? Vagy hogy vizsgál meg, mi történik? Nem fájdalmas?
2012. nov. 15. 20:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Megértem, hogy tartasz tőle, szerintem mindenki így van ezzel az első vizsgálat előtt :) De ne aggódj, egyáltalán nem fájdalmas, még csak nem is kellemetlen szerintem. Teljesen el kell lazítanod magad, valóban egy eszközzel kitágítja a hüvely nyílást, utána kenetet vesz és esetleg még ultrahangot is készít. Utána tapintással ellenőrzi hogy nincs-e rendellenesség a petefészkekben és az alhasban.

Hidd el ezt leírva látni rosszabb lehet, de tényleg ne aggódj. Ha lelkiismeretes az orvosod, mindent elmagyaráz lépésről lépésre hogy most épp mit csinál és miért. De ne legyél szégyenlős, mindig kérdezz közben ha vmi nem érthető számodra. Nem lesz semmi baj :)

2012. nov. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Bemész levetkőzöl, és gumikesztyűvel a kezén az orvos feldugja az ujját benned, valamit tehet is rá, egyáltalán nem fáj,ettől ne tarts, olyan mintha a pasid nyúlna fel,bocsi a fogalmazásért!
2012. nov. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltál!

És kitágítani muszáj? (ettől tartok a legjobban!) Ugye csak 1 ujjal csinálja azt, amit csinál?

Várom a további tapasztalatokat.

Ja, és még egy kérdés, mikor kell először elmenni?

2012. nov. 15. 20:34
 4/15 anonim ***** válasza:
Szűz vagy még?
2012. nov. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

[link]

Tessék, ezt olvasd el. :)

2012. nov. 16. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
89%

A kitágítást csak már nem szűz nőknél csinálják és normális orvosnál egyáltalán nem fáj. Ha komoly gyulladásod van, akkor lehet kellemetlen. Szűz lányokat egy speciális, nagyon vékony tükörrel vizsgálják, az ún. szűztükörrel. Ez teljesen fájdalommentes, gyerekek vizsgálatára is alkalmas.

Ezek az eszközök azért hasznosak nagyon, mert segítségükkel belülről is bele lehet tekinteni a hüvelybe, meg lehet nézni a méhszájt. Ha bármilyen fertőzésed van, akkor rögtön látszik. A kézzel történő vizsgálattal pontosan meg tudja nézni a szervek helyzetét, ha bármi elváltozást érez (pl folyadék, ciszta), akkor e szerint választja meg a következő vizsgálatokat. Így meg lehet állapítani, hogy normál nagyságú-e a méh, az anatómiai elhelyezkedése alapján milyen a helyzete. (előre, vagy hátrahajló. Ez utóbbi okozhat pl fájdalmas menzeszt)

Az egész vizsgálat pár percet tart, sokkal nagyobb a füstje, mint a lángja. Fizikailag az egyik legfájdalommentesebb vizsgálat, ha figyelmes orvossal van dolgod. Pszichésen nehéz inkább, főleg az első alkalommal.

Az segít, ha arra gondolsz, hogy az az orvos naponta legalább 20-40 nőt megvizsgál, ez a munkája, hivatása, neki ez teljesen természetes. A szülésekről nem is beszélve:)

2012. nov. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ja és azt nem kérdeztem, hogy mennyi idős vagy?

Lehet, hogy a gyerek, vagy tini ambulanciára kellene menned.

2012. nov. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Olyan kérdést nem tesz fel, hogy masztrulbál-e. Ez mindenkinek a magánügye..
2012. nov. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nekem bizony tett fel! Csuklottam is nagyot, pedig női orvos volt.
2012. nov. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Újabb bizonyíték arra, hogy nem az orvos neme számít!!!
2012. nov. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!