Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Endometriózisban szenvedők-már...

Oxi24 kérdése:

Endometriózisban szenvedők-már műtöttek segítségére van szükségem!?

Figyelt kérdés
Olyan nők történetét szeretném olvasni, akiknek van ez a betegségük, a havi ciklus alatt nagyon erős fájdalmaik voltak, de a laparoscopos műtét során nem találtak súlyos stádiumot! Decemberben műtenek, és félek, mit fognak találni (babán dolgozunk már lassan egy éve, ennek kapcsán derült ki). Remélem lesz, aki meg tud nyugtatni :) Egyelőre "csak egy" csokicystának vélt sűrű bennékű képlet látszik a jobb petefészkemben (augusztus végén vették észre, 22-34 mm között változott az elmúlt hónapokban, mensi előtt nagyobb, utána kisebb, de 4-5 éve fájdalmas a ciklusom, az utóbbi időben furcsa mód nem a jobb, hanem a bal oldalon főleg, de ott meg a petefészkem teljesen rendben van (UH alapján), 24 éves vagyok, CA-125 laborom 23,2 volt).

2012. nov. 12. 16:24
 1/8 anonim válasza:
90%

szia, azért válaszolok, mert még senki sem. Én kicsit más eset vagyok, de nekem is endóm van, ebben egyezünk.


Szóval az eddigi történetem, mert még nincs vége...a happy end-re várunk. :)


30 éves vagyok, két éve szeretnénk kisbabát. Korábban, tinikoromban erős menstruációs fájdalmaim voltak, de a gyógyszerszedéssel ezek a problémáim megoldódtak. Aztán ez a tünet elmúlt, elmondhatom, hogy kb. 10 éve nem okoz gondot a mensi, semmi panaszom nincs. (ez csak amiatt fontos, hogy Neked erős görcseid vannak, nekem semmi)

Egy idő után elmentem dokihoz, kivizsgálás, ultrahang stb. Talált több cisztát, a jobb oldalon egy nagyobbat, így egyből műtétre küldött. A laparoszkópiám 6 hete volt. A jobb petefészkemről egy 8*10*4cm-es cisztát vágtak le, a baloldalon egy kisebb volt. Sajnos, teljes tisztítást nem tudtak csinálni, mert nem számítottak rá, hogy mindenhol endót találnak. Kismedencénél, petevezetőknél, hólyag és méh között stb. Tehát, súlyos endóm van. A CA-125 laborom 96 lett. A tied még határértéken belül van, ugye?


Meg akarlak nyugtatni. Ez egy alattomos betegség. Nekem semmi tünetem nem volt, mégis súlyos endóm van. Másoknak hatalmas, elviselhetetlen fájdalmaik vannak és éppen, hogy találnak valamit.

2012. nov. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az unokatestveremnek volt endometrozisa. Ot mutottek, de nem volt eleg a laporoscopos mutet, hanem vagtak. 1,5 evre ra spontan teherbe esett par probalkozas utan.
2012. nov. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :) Reménykedek :) Még három hét a műtétig... csak ne altatnának :(

Magas picit a prolaktinem egyébként, ami elnyomja a progeszteront, így hiába van az ösztrogénem rendben (több hormonvérvételem is volt), így alakulhatott ki az ösztrogéndominancia, ez okozhatta a gondot (mondom én, orvost még nem kérdeztem, majd jövőhéten). Bromocriptint kaptam a prolaktinre, szinte azonnal beállt (jelenleg kicsit alacsonyabb is, mint a határérték) második hónapja szedem, és a progeszteronom most sokkal jobb (14-ről 40,6-ra felment), már babához is elég lenne, azt olvastam. De sajnos mensi előtt pecsételtem most is, nem tudom, miért :(

Viszont, ami meglepő, eddig iszonyatosan fájt mindig, nagyon erős gyógyszereket kellett beszedjek évek óta, hogy dolgozni tudjak, de így is olyan halál sápadt voltam mindig - szerintem a vérveszteség miatt - és járni is alig tudtam, hogy végül mindig hazaküldtek. De most.... most alig. Az első három nap délelőttönként fájdogált, de nem kellett gyógyszert bevennem, el tudtam viselni, néha nehezebben, de el. Sűrű még, de talán kevesebb a mennyiség. Reménykedek, hogy a Bromo hatására rendeződő hormonszint miatt történik valami pozitív változás az endoval, nem pedig azért, mert súlyosbodik az állapot, és emiatt kezd kevésbé fájni. Jövőhéten megyek cysta kontrollra, műtét előtt, addig is telik az idő (egyébként nem kéne, csak én kértem).

A CA-125-öm igen, még határértéken belül van, de több helyen azt olvastam, hogy 20 fölött már nem jó jel, meg ha negatív, az se jelenti, hogy negatív, csak a pozitív jelent biztosat... na ezen igazodjon ki az ember lánya... wáh

19:26-osnak: nagyon remélem, hogy hamarosan megoldódnak neked is a problémáid, ez sajnos tényleg egy alattomos nyavaja, és az ember nem tudja, mire számíthat :( mikor lesz megint műtét? Távolítani még semmit se távolítottak el (cystán kívül)? Félek, hogy felkelek a műtétből, és azt mondják, kivettek petefészket, petevezetéket :(

21:08-asnak: miért vágták fel? Egyébként gratulálok neki, örülök, hogy sikerült, ez reményt ad nem csak nekem, másoknak is :)

2012. nov. 14. 11:50
 4/8 anonim ***** válasza:
Úgy tudom a mérete miatt. A műtét során derült ki, hogy a laparoscopia nem elég.
2012. nov. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Első vagyok, amúgy Kinga! :)

Úgy mentem a műtétre, hogy nem endometriózisom van, hanem dermoid cisztám. Nem számítottunk erre! Őszintén, amikor elkezdtem olvasgatni a meddőség okait és rátaláltam erre a betegségre, hát biztos voltam benne, hogy ez nekem nincs.

Most megpróbálkozunk a lombikkal, bízunk a sikerben, aztán meglátjuk. Kicsit megviselt a műtét, utálok beteg lenni, ezért kicsit tartok a következő műtéttől. Sajnos, egy darabot a belemből is el kellene távolítani, mert annyira befészkelte magát az endo. És emiatt, ez egy komolyabb műtét lenne. Szóval nagyon remélem, hogy sikerül a lombik. :)

2012. nov. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kedves Kinga! Sajnálom, ami veled van :( nagyon szőrnyű ez az endo dolog... olvastam, hogy valakinek leállt a veséje, és mint a borostyán, úgy körbefonta a hugyvezetékét az endo... meg mindenhol máshol is ott volt, és neki se volt semmi endora utaló panasza... rémes... ma amúgy piszkált a jobb petefészkem, úgyhogy még meg van a cysta :( (mindig reménykedek, hátha elmúlik, akkor is, ha nem sok esély van rá)

Nekem benne van a cysta, meg is van tőle nagyobbodva a petefészkem, félek, hogy szétroncsolja, ahogy növekszik :( Nem szeretném, ha el kéne távolítani :(

Egyébként azt olvastam, az I.sz.nőgyógyászati klinika az egyik legjobb ilyen műtétekre, ahol a belet is érinti az endo (ha mégis műtét kéne, de NE KELLJEN!)

Nagyon remélem, hogy sikerrel jártok a lombikkal! :) Mikor kezditek? Majd esetleg, ha gondolod, és ott tartotok, és úgy alakul, és emlékszel még erre a beszélgetésre, írd majd meg, mikor-hogy sikerült :) Lehet mi is lombikosak leszünk, endonál ez gyakori, ahogy olvastam :(

Nagyon szurkolok nektek, remélem, elsőre sikerrel jártok, és csupa jókat fogok olvasni :)

2012. nov. 15. 18:51
 7/8 fviki87 válasza:
Úgy látom rengetegen szenvedünk ebben a betegségben.Nekem most lesz a 2.műtétem a János kórházban.Az első műtétkor egy csecsemőfej nagyságú cisztát vettek ki a jobb petefészkemből,most a bal petefészkemen van,összenőve béllel,méhemmel.Ez egy diónyi nagyságú,de sokkal jobban fáj mint a csecsemőfej.Rengeteg gyógyszert szedek,nagy fájdalmaim vannak.Főleg a bal oldalam fáj,néha a vesém és sajnos a wc-n is iszonyú fájdalmaim vannak.A menstruációról nem is beszélve.Ez egy kiirthatalan betegség,nekem első műtétem után 6héttel alakult ki a másik.Remélem utána végre összejön a bébi.
2013. jan. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Sziasztok, újra írok!


Kedves kérdező, írtad, hogy jelentkezzem, ha kezdjük a lombikot. Ma elkezdtem menstruálni, szerdán szúrom az első szurit. Sajnos, az elmúlt két hónap során visszajöttek a ciszták, de a doktornő azt mondta, hogy még nem annyira nagyok, indulhat a lombik. :))) Kérlek, szurkoljatok!!!


Ti hogy vagytok!!! Kivel, mi történt?


Szép napot!

Kinga

2013. jan. 7. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!