Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mikor számít kórósnak? Mikor...

Mikor számít kórósnak? Mikor forduljak vele orvoshoz? (többi lent)

Figyelt kérdés
Sok éves fogamzásgátló szedése utána abbahagytam a szedést. Előtte nagyon pontos ciklusom volt, ezért a nőgyógyász azt mondta, hogy ha 3 hónap alatt nem áll be, akkor menjek csak (ez csak arra vonatkozott, hogy ha össze-visszajön meg). De most én is azzal szembesülök, mint itt sok más kérdező, hogy egyáltalán nem akar megjönni. A legutolsó megvonásos vérzés első napjától már eltelt 33 nap. A melleim hol megduzzadnak, hol "leengednek". Tudom,hogy fel van borulva a hormonháztartásom és idő kell, míg helyre áll. De mégis..mennyi idő után forduljak orvoshoz, ha nem jön meg a menzeszem? Várjam ki a 3 hónapot, vagy esetleg két ki maradt ciklus után menjek már?
2012. okt. 15. 12:39
 1/9 A kérdező kommentje:
Elnézést *kórosnak
2012. okt. 15. 12:41
 2/9 anonim ***** válasza:
Kórósnak ilyen esetben nem kórós, de mivel kellemetlen, nyugodtan elmehetsz orvoshoz, nézze csak meg. Nem árt egy vérvétel, hormonvizsgálattal, valószínűleg nem volt peteérésed még. De nem gondolnék semmi súlyosra. A doki meg azért van, hogy segítsen. A terhességet is ki kell zárni.
2012. okt. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszodat! Már végeztem terhességi tesztet, szóval nem tartom valószínűnek, hogy terhes lennék. Szóval szerinted nem fogják leordítani a fejem, hogy ha odaállítok 3 hónapon belül? Felénk elég leterheltek a dokik és nem fogadják vmi jól, ha az ember csak megnyugtatásért megy.
2012. okt. 15. 12:52
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha attól kell félned, hogy a nőgyógyászod (!), akinek szétrakod a lábaidat, leordítja a fejedet, NEM a megfelelő orvoshoz jársz.

Amúgy felesleges elmenni most, mert semmit nem fognak csinálni veled, azt fogják mondani, hogy várj. 3 hónap, mialatt kiürül a tabletta. Nekem egy ciklus teljesen kimaradt, 60 napra jött meg először. Ha 2 cilus marad ki, már elmehetsz szerintem, de most elég korai.

2012. okt. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Sztk-s rendelésre járok, úgyhogy nincs kifejezett orvosom, ha tehetem, akkor egy bizonyos orvoshoz megyek, akiről csak pozitív véleményem van, ha ő vmiért nincs ott akkor kénytelen vagyok beérni mással.
2012. okt. 15. 13:06
 6/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Én már olyannal is mentem, hogy túl korán jött meg, kiderült semmi bajom sincs. Jó látszott, hogy a doki nem értette, hogy miért is mentem, de egyáltalán nem volt bunkó, elmondta, hogy semmi teendő nincs, menjek nyugodtan haza. Biztos elfoglaltak meg minden, de basszus, tulajdonképpen azért vannak ott, és ha neked megnyugtató, ha rád néz akkor menjél nyugodtan. Abban igaza van másodiknak, hogy biztos nincs semmi különös, de ha van időd és ettől megnyugszol akkor szerintem menjél, inkább, minthogy stresszelj rajta. Az igaz, hogy a közellátásban nem mindig valami együtt érzőek, de én úgy voltam vele, hogy nem baj ha hülyének néznek, ha utána megnyugszom. Egyébkén nem tudom mikor voltál utoljára rákszűrésen, esetleg mehetsz főindoknak azzal, és mellesleg megkérded ezt is, akkor máris van egy frankó indokod.
2012. okt. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha a terhesség kizárt, ráérsz. Én két hónap után mentem, s csak az volt a válasz: várjunk még!

Egy héttel az orvoslátogatás után meg is jött.

2012. okt. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló köszönöm, igazad van! A többieknek is köszönöm a segítőkész válaszokat!
2012. okt. 15. 17:13
 9/9 anonim ***** válasza:
3 hónapot nyugodtam várhatsz vele. Ha normális a doki, akkor ő is csak türelemre int. Ha nem normális, akkor meg felírja megint a tabit, hogy az majd "beállítja"...
2012. okt. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!