Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Sajna mostanában elmaradozik...

Sajna mostanában elmaradozik a mensesem! Mitől lehet ez? .

Figyelt kérdés

19 éves lány,és szüz vagyok!

Néha normálisan megjön minden hónapban, néha meg 1 hónap kimarad.:( és utána megint jön rendesen.

Tudom nőgyogyászhoz kéne mennem...

Kérlek írjatok, mitől lehet ez? Kezdek aggódni!!!

Lehet még nem állt be rendesen?

Elöre is köszi a válaszokat!!!:)


2009. aug. 4. 22:44
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
szerintem egy kis hormonzavar lehet,gyogyszerel lehet kezelni,sogornömnek volt ilyen azota minden oké
2009. aug. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%

nem fogytál mostanában túl sokat?

amúgy tényleg dokihoz kell menned, hormonális gond is lehet

2009. aug. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nálam is hasonló van, volt. Elmentem dokihoz, én akkor voltam 18 éves.Küldtek vérvételre, de csak annyi derült ki, hogy nem mindig van peteérésem. Homeopátiás szert vettem, most már a DM-ben is kapható, Hormeel S csepp a neve. Ettől minden hónapban megjött. Aztán férjhez mentem, fogigátlót szedtem, ésmost, hogy babát tervezünk, megint össze-vissza jön csak meg..., kiderült, kb fél évesutánajárás után, hogy a pajzsmirigyem nem működik eléggé, és emiatt van az egész! Jobban jársz, ha most kivizsgáltatod magad, mert olyan nincs, hogy örökölted, ilyen típus vagy, stb, ennek ne higyj!!

Lehet cisztásodásra való hajlam is, hogy érik pete, de nem mindig reped meg, de lehet cukorbetegségszerű anygacsereprobléma is, erre is van gyógyszer, vagy magasabb prolaktin hormon, ami a tejtermelésért felelős, ezért gátolja a peteérést, a stressz okozza, nem kell hozzáterhesnek lenni, vagy szülni..., vagy lehet pajzsmirigygond, mind nálam...

Mivel szűz vagy, hüvelyi Ultrahangot nem csinálnak, de hasit tudnak, meg azért vérvételt is kérnék a helyedben, abből meg tudják mondani a hormonok helyzetét. Sima vérvétel, a nődoki ad hozzá beutalót...

Ne izgulj, ebből egyik sem fájdalmas, de jobban jársz, ha időben kiderül, mert pl. ez a pajzsmirigygond, vagy bármelyik másik, helyrehozható gyógyszerrel, de idő kell hozzá, jobb, ha beállítják már most az értékeket!

2009. aug. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a válaszokat!!!:)

Aki ugy gondolja, hogy van valamilyen hasznos tanácsa a számomra, az irjon nyugodtan, szívesen venném!


Ja, és nem fogytam!

2009. aug. 5. 12:43
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

nekem sose volt rendszeres, valamikork ét hétig tartott, 5 nap szünet után megint vérzés, most meg régóta három négy havonta jön meg, az se rendes vér, gyógyszer nélkül is ilyen volt, meg sok bogyótk ipróbáltam évek alatt egyik sem állította be a vérzésem. PCOS re gyanakodtam, de elvileg nincs petefészek cisztám,

jók lettek hormoneredményeim, pedig hormonzavarra utlaó jelek vannak rajtam nagyon.

a súlyom jó nem sportolok nem vagyok se sovány sek övés, alszom eleget, nem stresszelem magam, jó a szexuális életem, nem ovlt abortuszom mégis ez van. és nem derül ki mitől. bár a doki kézzel sem vizsgált meg, meg Ultrahangon sem, csak laborban.

elvileg van oylan betegség h endimetriozs, pnotosan nem tudom mi az, de emellett lehet jo eredményed és mégis tüneteket okoz. teherbe eshetsz csak nehezebben, nekem han icns menzim akkoris van peteérésem, márha nem szedek bogyót :)

a cickafarkfá teától megjött már másnapra a vérzésem, és csak kétszer ittam, 15 percre az uccsó után véreztem is, a barnázás két hétig tartott, mniden hónapban iszom, akkor tán magtól is beáll idővel.

2009. aug. 7. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Szia!

Sok dolog miatt lehet rendszertelen a menszesz (stressz, hízás, fogyás...). Nem feltétlenül kell rögtön a legrosszabbra gondolni. De ha attól megnyugodsz, menj el az orvoshoz! Bajod nem lehet belőle.

2009. aug. 7. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!:)
2009. aug. 8. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!