Leírná valaki, hogy mi is van a nőgyógyásznál? Részletesen!
Szia.
Én egy hónapja voltam. Megkérdezi mi a problémád.
Élsz-e rendszeres nemi életet. Milyen a ciklusod stb.
A vizsgálat: kenetet vesz, hüvelyi ultrahang,méhnyakrák szűrés. (persze ha szűz vagy akkor sztem csak kenetvétel van ha fertőzés miatt mész).
Nem fájdalmas a vizsgálat csak kicsit kellemetlen.
Én amúgy gyógyszer miatt mentem.
23L
"A vizsgálat menete egy beszélgetéssel kezdődik, ahol a problémáidra orientálva célzott kérdések alapján, a panaszokból kiindulva próbálja az orvos megkeresni a kiváltó okot. Fontos tudni ilyenkor az első menstruáció időpontját, a menstruációk gyakoriságát, valamint a menzesz utolsó dátumát, melyben segítséget nyújt az intima.hu használata. Az anamnézis során, az orvos rá fog kérdezni a fontosabb gyermekbetegségeidre, esetleges műtéteidre és gyógyszerallergiára. Ezeket az adatokat már otthon érdemes átgondolni (ha vezeted az intima.hu-t akkor itt minden adatot ki tudsz nyomtatni), hogy a vizsgálatra már felkészülten menj.
Az anamnézist követően – rendszerint egy elkülönített öltözői részen - alul le kell vetkőzz. A szégyenlősebb lányoknak ajánlom a vizsgálat napjára a hosszabb pulóver használatát, ami mindaddig takar, amíg a székbe be nem kell ülnöd. Ezzel megkönnyítheted magadnak a vizsgálattal járó esetleges szemérmességből fakadó szorongásaidat. A vizsgáló egy kissé megdöntött háttámlájú, lábtartóval ellátott székből áll, és különböző készülékekből áll (ezeket a te esetedben szinte biztosan nem fogja használni az orvos). A vizsgálat nagy része itt zajlik, úgyhogy miután levetkőztél, az asszisztens segítségével felülsz a székbe. A lábtartó részre kényelmesen fel kell tenned a lábad és már kezdődhet is a vizsgálat.
Az orvos – tiszta kesztyűt húz, lámpával megvilágítja a nemi szerveket, és szükség esetén, végbélen vagy hüvelyen keresztül megvizsgál. A vizsgálat történhet kézzel vagy egy ún. kacsával. Egyik vizsgálat sem fájdalmas! Lazítsd el az alsó testedet, amit legkönnyebben szabályos légzéssel érsz el, és pillanatok alatt túl is vagy a „megpróbáltatásokon”. Magadnak és az orvosnak is azzal segítesz a legtöbbet, ha a hüvely/végbél behatolása pillanatában szép lassan kifújod a levegőt, mivel ez biztosítja leginkább az alhas és a lenti záróizmok ellazulását.
Szűz lányoknál általában a végbélen keresztül történik a vizsgálat, mely nem kellemetlenebb, mint pl. egy végbélkúp behelyezése. Abban az esetben viszont, ha különböző folyásos jellegű problémával fordulsz orvoshoz, elkerülhetetlen a hüvelyen keresztül történő vizsgálat. De, hangsúlyozom, ez semmi féle kellemetlenséggel nem fáj, és a pletykák, hiedelmekkel ellentétben, a szüzességet sem veszélyezteti!
A kézzel történő vizsgálat során kitapogatja belülről, hogy nincs-e esetleges szervi elváltozás, illetve a szabad kezével a hasadat is megnyomkodja. Ezzel ellenőrzi le, hogy nincs-e fájdalmas duzzanat, gyulladás, stb. a szervezetben. A már említett „kacsa” szerkezetet akkor használja, ha váladék felvételre van szüksége, amit laboratóriumban elemeznek. A kacsa „csőre” körülbelül két ujjnyi vastag, tehát felhelyezése semmiféle fájdalommal nem jár. (ugye emlékszel, hogy a légzésed szabályozásával minden kellemetlenségtől megszabadítod magad?) Ezt a szerkezetet óvatosan bevezeti a hüvelyedbe kb. 8-10 cm-re, és a két „csőrt” kitágítja, majd egy szívószál vastagságú eszközzel váladékot vesz le a hüvely belső faláról és a méhnyakról.
A vizsgálat átlagosan 1-2 percig tart, tehát mire el kezdenél izgulni, már fel is állítanak a székből, és felöltözhetsz. Az első vizsgálatok során meg szokták tapintani a hónaljat és a melleket, ami a mirigyek, esetleges csomók kiszűrését szolgálják. Ezt egyébként tanácsolom havi rendszerességgel elvégezni, mivel ha rendszeresen nézed a melled, hónaljad felépítését, elváltozás esetén gyorsan tudsz reagálni, és ezzel elejét veheted bármilyen nagyobb problémának.
A vizsgálatot követően felöltözhetsz, majd az orvos rövid beszélgetés során tájékoztat a vizsgálat eredményeiről, valamint ha kenetet vett, a kenet eredményének várható idejéről, illetve ekkor felteheted te is kérdéseidet."
Első alkalomra női nőgyógyászt keress szerintem, mert azért jóval elviselhetőbb elötte vetkőzni és terpeszteni mint egy idegen férfi elött.
Írd össze előre a kérdéseidet, mert ott izgalmadban el fogod felejteni azokat.
Igen, érdemes női dokihoz menni először, aztán majd meglátod.
Ő is nő, ő is jár nőorvoshoz, ő is tudja és megérti, hogy szégyenkezel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!