Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruáció idején szoktatok...

Menstruáció idején szoktatok kádban fürdeni?

Figyelt kérdés
én most nagyon megvagyok fázva és olyan jó érzés lenne beülni egy kád forró vízbe, de az első napokon nagyon erősen vérzek, és egyszer fürödtem így, de nagyon gusztustalan volt ahogy tiszta rózsaszín lett a víz és utána leis zuhanyoztam .....
2012. szept. 30. 17:32
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
Nem, és nagyon nem is ajánlott eü szempontból. Felejtsd el a menzesz alatti fürdést! Olyankor zuhanyozni kell!
2012. szept. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
38%
Nem.
2012. szept. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
57%

Egyébként is inkább zuhanyozni szoktam, menzes alatt főleg. Viszont az erős görcsre is jó, ha meleg vízbe ül az ember.

Ha használsz tampont, azzal fürödhetsz, én is szoktam, és semmi bajom!

2012. szept. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
hát nagyon görcsölök...szóval nem lenne rossz..egyébként betétet használok, tampont csak ritkán ,de erre jó lesz most
2012. szept. 30. 17:39
 5/10 anonim ***** válasza:
46%

A meleg víz fokozza a vérzés intenzitását és fenn áll a fertőzés veszélye. Nekem ezt így mondta a nőgyógyászom.

Amúgy ha görcsölsz ne ilyen homeopátiás gyógymódokat keress. Vegyél be egy erős fájdalomcsillapítót. Algoflex Forte és társai nekem segítenek.

2012. szept. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
8%

Tamponnal zuhanyozni/fürödni? Jesszusom! A tampont fürdés előtt mindig eltávolítom. Amúgy meg kádban fürdök akkor is, zuhanyozni nagyon nagyon ritkán szoktam.

22/L

2012. szept. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%

Itt nem arról van szó, hogy rendszeresen üljön be tamponnal a kádba!!!!!!!!!!!!!!

Jelenleg meg van fázva, a hasa is fáj, miért ne ülhetne be egy kád vízbe, tamponnal. A meleg víz, pont azért mert alhasi vérbőséget okoz, csillapítja a görcsöket. Személy szerint melegítő párnát is szoktam e célra használni. Egészségesebb görcsoldás, mint a gyógyszer!

Fertőzés veszély sem áll fenn, így a fürdéstől hiszen a vízben lévő esetleges kórokozók nem juthatnak a hüvelybe, mert benne a tampon. Ez semmivel sem különb, mint tamponnal úszni!!!

2012. szept. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
41%

Utolsó. Nekem nőgyógyász mondta, hogy fertőzésveszély gyanús a dolog. De gondolja bele, a meleg vízben szaporodnak a baktériumok. Nem véletlenül nem ülünk be gyógyvízbe, ha egészségesek akarunk maradni "odalent". Rengetegféle baktériumot össze lehet szedni. És akár tamponnal is. Nem beszélve, hogy ha kb. 1 órán keresztül benne ázik a vízben a tampon nem engedi vissza azt a vizet ami beszivárgott. Így nem igazán előnyös a dolog. Ha meg van fázva akkor engedje a zuhanyt a veséjére. És legközelebb vigyáz magára jobban.


DE mostmár úgyis mindegy, reméljük nem lett semmi baja.

2012. okt. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a tampon lentről nem szív be vizet. Ha belegondolsz, nem juthat víz a hüvelybe fürdésnél, így a tamponnak sincs mit alulról felszívni. Fürödtem már én is tamponnal. Utána ki kell cserélni!
2012. okt. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

A problémáról már lekéstem, de nem igaz, hogy CSAk zuhanyozni lehet! Lehet vele fürödni, de elöbb érdemes lezuhanyozni és a hüvelyt kitisztítani de ne nagyon méjen! Ha azonban zavar a minimális vér a kádban ajánlatos elötte tampont használn! Én olvastam, és a nőgyógyászomat is megkérdeztem.

44/L

2017. ápr. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!