Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A menstruációm első napján...

A menstruációm első napján mindig elviselhetetlenül görcsölök - mitől van ez?

Figyelt kérdés
Régen nem voltak ilyen fájdalmaim, de 2-3 éve tényleg olyan szintű fájdalmaim vannak, hogy ha nem veszek be legalább 2 gyógyszert, akkor nem tudok mást csinálni, csak otthon forgolódni az ágyban. Ha hat a gyógyszer, utána minden okés, később sem nagyon vannak görcseim... de miért fáj ennyire az első nap? Miért csak akkor?
2012. szept. 18. 13:42
 1/3 Zsebibabu válasza:

Nekem az első 3 napban elviselhetetlen bogyó nélkül, de van olyan ciklus is mikor meg nem kell gyógyszer. Nőgyógyásszal kéne megbeszélni, de szerintem ez még normális és elviselhető.

Egyik ismimnek végig fájt, csinálhatott akármit.

Méhösszehúzódások miatt fáj néhányunknak. Van akinek erősebb van akinek gyengébb ez az összehúzódás.

2012. szept. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Idézet a Cukor blues c. könyvből:

"Minden fiatal, cukorfüggő nőnemű ismerősöm ugyanazt a titkot árulta el nekem: nem tudják, és soha nem is tudták, milyen egy normális menstruáció fájdalmak és görcsök nélkül. Nem csoda, hogy a tévéreklámokban anyuka fájdalomcsillapító csodagyógyszereket ajánl a lányának „a nehéz napokra".

A témával akkor kezdtem foglalkozni, amikor megismerkedtem egy fiatal színésznővel. Mikor elérkezett nagyjelenetének napja, körülbelül olyan hévvel és temperamentummal játszott a színpadon, mint Marilyn Monroe, ami engem találgatásokra késztetett, míg végül kiöntötte a lelkét. Elmondtam neki, hogyan szokhat le a cukorról. Mindenre hajlandó volt, ami csillapíthatta azt a háromnapos kínt, amelyet kamaszkora óta minden hónapban végig kellett szenvednie. A következő menstruációja egyértelműen könnyebb volt, és két hónap múlva megfeledkezett róla, hogy menzesze esedékes, mert elmaradt a szokásos huszonnégy órás figyelmeztető fájdalom, amely a menstruáció kezdete előtti napot jellemezte.

Ez után az élmény után úgy kezdtem érezni magamat, mint Dr. Kildare. Gyönyörű betegem New Yorktól Kaliforniáig színházi öltözőkben és szabóságokban széltében-hosszában terjesztette a hírt. Később megtudtam, hogy sok – főleg franciaországi – orvos évtizedek óta tisztában van azzal, milyen tragikus hatással van a cukor a női anyagcserére.

A La Vie Claire című magazinban írta Dr. Victor Lorenc:

Nőknél a cukor menstruációs fájdalmakat okoz. Itt van például Sophie Z. esete..., aki mintegy 100 gramm ipari cukrot fogyasztott el naponta. Harmincéves korára a menstruációja rendkívül fájdalmassá vált. A panaszok azonban teljesen elmúltak, amikor 1911-ben felhagyott ennek a „gyilkos anyagnak” a fogyasztásával.

Azóta számtalan hasonló esetet figyelhettünk meg. Ezt a tényt ismerni kéne és el kellene terjeszteni külföldön is olyan embereknek, akik nőkkel dolgoznak. A cukorabsztinencia megszabadítja a nőket az úgynevezett „természetes gyengeségtől”, azaz attól az idegességtől és munkaképtelenségtől, amely gyakran a fájdalmas menstruáció következménye."

2012. szept. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%
Szintén zenész vagyok, én még ájulásig is elmegyek. A családban akkor valaki mindig ügyel...Nekem a cataflam segít, de az is durva mennyiségben. Egyébként a méhösszehúzódástól is és a petesejt leválásától görcsölünk annyira az első napon. Idősebbek azt mondták, hogy szülés után változik ez. Majd meglátjuk, de gondolom csak azért Te sem sietteted ezt. :)
2012. szept. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!