Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Első tamponhasználat?

Első tamponhasználat?

Figyelt kérdés

Már a gondolatától is frászt kapok. :/

Eszembe se jutott volna az én mostani,14 /pár hét múlva 15/ éves koromban tampont használni.Csakhogy "szükség törvényt bont"! Két nap múlva megyünk kirándulni a tengerpartra és nekem pontosan akkor kellene megjönnie.:/ De ettől függetlenül nagyon nem szeretnék lemondani a fürdésről,ezért úgy hiszem,h muszáj lesz tampont használni.

Milyen tapasztalataitok vannak az első használatról?Mire kell odafigyelnem?...És mielőtt valaki megkérdezné,elolvastam a tájékoztatót a dobozon,de szeretnék hallani konkrét véleményeket is.

Előre is nagyon köszönöm! :)



2012. szept. 17. 18:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Húú, már nagyon régen volt! Szűzként használtam először tampont, és nagy nehézségek árán tudtam csak felhelyezni az elsőt. A technika nem volt megfelelő! Próbáltam ágyon fekve, wc-n ülve, guggolva, állva-egyik lábat wc-re téve. Végül nem emlékszem melyik pozíció volt sikeres, de nagyon örültem, hogy végre fent van, és jól, mert nem éreztem. Onnantól kezdve gyerekjáték volt. Nem is értetem, hogy bírtam addig betétet használni. Megváltás a tampon.
2012. szept. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Gugolj le terpeszben vagy csak ülj a WC-én, a titok kulcsa, hogy lazíts el magad, mert ha görcsösen próbálod felhelyezni kellemetlen lehet, tehát csak lazíts, engedd el magad. Az o.b.-től kapható a Silk Touch borítású, már majdnem tamponjuk ilyen, ez egy spec. hálót jelent, így majd könnyen el tudod távolítani. Ha eltávolítod, óvatosan húzd meg a madzagot, ha érzed, hogy kezd kicsúszni, kitudod húzni, ha nem akar engedni, az azt jelenti, hogy még szívta meg magát elég nedvességgel, így ne feszegesd, mert könnyen hámsérüléseket okozhatsz. Remélem nem lesz gond! Azért 3-4 óránként kukkants magad alá!
2012. szept. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha már a gondolatától is frászt kapsz, akkor nagyon nem fog menni, mert görcsösen összehúzódik a hüvelyed és nagyon nehezen fog felmenni, ha egyáltalán felmegy. Ha ennyire félsz, inkább hagyd ki a fürdést.
2012. szept. 18. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat! :)
2012. szept. 18. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!