Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen tampont használjak?...

Milyen tampont használjak? Magamtól is elkezdhetem használni? Nagyon örülnék sok értelmes válasznak, tanácsnak.

Figyelt kérdés

Eddig betétet használtam de eléggé idegesít már és nem érzem jól magam. Kezdhetem a normál méretű tampont használni vagy mindenféleképpen a minivel kéne kezdeni?(14 éves vagyok és 11 évesen jött meg először) Meg kéne kérdezni,beszélni előbb anyukámmal vagy nemgáz ha elkezdem magamtól használni?

Amúgy nem akarom folyton azt használni csak legalább suliba meg ha megyek valahova mert elé gáz ha lazább gatya van rajtam és elkezd csörögni-zörögni. Előző sulimban az volt,hogy tesi öltözőben kibeszéltek amikor megvolt mert mindenki tampont használt csak én nem mert nem mertem. Ez még az elején volt de igazából most nyáron lett elegem belőle hogy a nagy melegben tapad,csörög és minden más.


2012. szept. 16. 14:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a minivel kezd, higy kitapasztald magad,és ha kell,majd később vagy a vérzés mennyiségétől függően használsz majd nagyobbat.

Ha lehet beszéld meg anyuddal,én anno nem tettem,csak magamtól kezdtem el használni.

Én is kényelmesebbnek érzem. Arra figyelj, hogy előtte-utána mindig alaposan moss kezet,és a használt tampont becsomagolva dobd a kukába. És rendszeresen,naponta többször cseréld,akkor is ha kevesebb a vérzés.

2012. szept. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Először minit használj, hiszen az sem biztos, hogy könnyen fel tudod dugni.
2012. szept. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az előző válaszokon túl: akkor érdemes megpróbálnod a használatát, amikor a legerősebb a vérzésed, mert akkor sokkal könnyebb felhelyezni. Először érdemes egy kisebb vagy tisztasági betétet használnod mellé, hogy nehogy túlbecsüld a tampont tűrőképességét és így jobban ki is tudod tapasztalni, hogy mennyit bír (mikor kell kivenni baleset nélkül). Kihúzni is akkor érdemes, amikor megtelt, ellenkező esetben felsértheted a hámréteget, ami a későbbiekben akár fertőzéshez vagy méhszájsebhez vezethet. Olyan mélyre kell felhelyezni, amíg csak bírod, mert a záróizmok fölé kell tenni, hogy azok megtartsák. Otthon érdemes vele próbálkozni, emlékszem, én először a suliban kaptam egy barátnőmtől és mivel nem helyeztem fel egész magasra, nagyon kényelmetlen volt, alig bírtam végigülni az órát, hogy szünetben rohanhassak a wc-re és megszabaduljak tőle ;)
2012. szept. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Hát tudod én nem beszéltem meg ezt senkivel, csak már a betét elég kényelmetlen volt, és már csak azért is kipróbáltam egy évvel ezelőtt, nagyon tetszett , elhinni nem tudtam mennyivel jobb ez :) Gondolom még szűz vagy akkor próbáld a minivel :) Én már akkor nem voltam az, igy könnyű dolgom volt:P:P
2012. szept. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!