Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelygyulladás megint,...

Hüvelygyulladás megint, szerintetek lehetséges, hogy ettől?

Figyelt kérdés
Lehet elég nagy b*romság lesz a kérdésem, de szerintetek megeshet az,hogy lelki okok állnak az állandó hüvelygyulladásom hátterében? Voltam vérvételen, semmit nem találtak, citológián semmi,stb. Szóval a kellő vizsgálatok megestek,de havonta visszatér a hüvelygyulladásom,vagy a petefészek/petevezető gyulladásom. Antibiotikumokat szedtem rá mindig,de már azokból is kezd elegem lenni, valami alternatív "cucc" jó lenne. Egyébként tiszta vagyok,nem járok fürdőbe, nem használok nyilvános wc-t,férjem is ápolt,így nem értem se én, se Ő, se a doki, hogy mitől lehet ez mindig. Én már arra gondoltam, hogy lehetséges lelki okai lennének? Valaki volt/van ilyen helyzetben közületek?
2012. szept. 11. 09:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát a betegségek 75%-ának lelki okai vannak, de azt nem tudom, hogy a hüvelygyulladásnak lehet-e lelki oka.
2012. szept. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehet lelki eredetű az ok. Nekem pl addig volt visszatérő, ameddig együtt voltam egyik exemmel, amikor szakítottunk, megszűnt. Amúgy közrejátszott a fogamzásgátló is (azt abbahagytam) és a megfelelő intim lemosó "megtalálása". Szóval több tényezőtől van. Nálam azután egyszer sem tért vissza, mióta frezyderm intim lemosóra váltottam, ez volt az i-re a pont tul.képp.
2012. szept. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A férjedet is kezelték, mert lehet ő tünetmentes, de attól még valamilyen bacihordozó.
2012. szept. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Férjedet kezelték?

Nem használsz hormonális fogamzásgátlót (tabletta, hüvelygyűrű)?

2012. szept. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Melaine fogamzásgátlót szedek,eddig nem voltak gondok vele,s a dokim szerint ez a gyógyszer elviekben nem is engedhetne ilyen betegséget... a férjem is kezelte minden egyes alkalommal. Kapott Ő is mindig antibiotikumot, s szépen be is szedte minden egyes darabját (ezt biztosra állíthatom,mert ott álltam mellette míg le nem nyelte :D) intim mosóval se volt gondom eddig, nekem a dm-ben kapható X-epil lemosó vált be. Így már totálisan csak a lelki okokra tudok gondolni.... :(
2012. szept. 12. 10:56
 6/8 anonim ***** válasza:

3. vagyok


Én egyszer egy melegvizes gyógyfürdőben szedtem össze valamit, utána 1,5 évig orvostól orvosig jártam mire kikezeltek. Tüneteim ugyanezek voltak, állandó visszatérő hüvelygyulladás.

Ja és én is Meliane-t szedtem. Miután minden "csodaszert kipróbáltak a dokik, antibiotikum, kúpok (kikeverős, normál csomagolásúból is vagy 3 félét próbáltam) krémek, bogyók, rémes volt. Magándokinál is kisebb vagyont hagytam ott, nulla eredménnyel.

Végül nekem a Mycosis Gyno nevű gyógyszer segített. Már nem emlékszem pontosan, hogy hogy kellett szedni, de azt tudom, hogy mindig este vettem be, mert erős gyógyszer és kiütött egyből.


De találtam Neked egy kérdést, elég ok válasz van, de az egyik válaszoló almaecetet ajánlott a kérdezőnek, és bevált neki, olvasd el.

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2012. szept. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Minden fogamzásátló hajlamosít a fertőzésekre, a Meliane se kivétel.
2012. szept. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A gyulladás lelki háttere

Ezen elmélet vallja, hogy a nők körében oly gyakran jelentkező hüvelygyulladás eredetét is a lélekben kell kutatni, és a lélekben kell először gyógymódot találni rá, hisz bármilyen, a vaginát érintő betegség vagy a testi egyesülésre való képtelenség belső konfliktusokból ered, vagy arra vezethető vissza, hogy nem találod a megfelelő férfit, nem találod a helyed a világban és nem vagy tisztában nőiségeddel, szexuális vonzerőddel, pozitív tulajdonságaiddal sem.

Jacques Martel, a Lelki eredetű betegségek lexikona című kötet szerzője a következőképp fogalmaz:

"A hüvelygulladás legtöbb esetben arra utal, hogy frusztrációt érzek a szexuális partneremmel kapcsolatosan, vagy bűntudatom van. (...)"

A vagina az a hely, ahonnan minden szexualitással kapcsolatos érzés származhat. Tehát ha ezek pozitívak, akkor örömödet lelheted a szexualitásban. Amennyiben gyakran van fertőzésed, gyulladásos, kellemetlen szagokkal járó folyásod, nem kizárt, hogy a lelkedben dúlnak viharok. Nem lehet, hogy valami miatt bűntudatotd van - talán nem biztos, hogy a megfelelő partnerrel éled az életed? Nem kapsz meg mindent a szexualitás terén, amire vágysz? Esetleg szégyenérzeted van, nem tudod elfogadni a tested olyannak, amilyen?

Mit tehetsz?

Igyekezz a fenti kérdésekre választ adni magadban! Látogass el nőgyógyászodhoz, hogy kiderítsd a gyulladások szervi okait, és ha a lelked nincs rendben, menj pszichológushoz! Tárd fel a benned lévő konfliktusok eredetét! A gondolataid pedig tisztázd: maradj nyitott, állj készen egy harmonikus szexuális kapcsolatra és az egészséges, gátlásoktól, frusztrációktól mentes nemiség megélésére.

2012. szept. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!