Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Segítség, menstruációval...

Segítség, menstruációval kapcsolatos kérdéseim lennének, (bővebben lent) akinek már megjött az tudna segíteni?

Figyelt kérdés
Szóval 13 vagyok, még nem jött meg, viszont már 1-2 éve hordom a tisztasági betétet, már naplót is vezetek, és ezáltal tudom, hogy mikor erősödik 1 hónapban a folyás, már volt barna cucc is a bugyimban, mellem már elkezdett nőni, mindenhol már szőrösödöm, a környezetembeli lányok, akik egyidősek velem, már többségében menstruálnak, akik nem, azoknak is nagyobb a mellük az enyémnél, néhány fiatalabb lány is előrehaladotabb állapotban van nálam. Hasi görcseim szoktak lenni, fejfájásom is, családtagoknak ilyenkor már megvolt.. kétségbe vagyok esve, hogy mi van, és mért késik, és hogy mi ez egyáltalán, mire kell vigyázni, meg stb....anyukámmal már beszéltem, de nem merek nagyon kérdezni...SEGÍTSETEK!

2012. aug. 13. 22:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
13 évesen még nem probléma hogy nem jött meg. nem vagyunk egyformák.... Viszont biztos dolgozik a szervezeted mert van folyásod. Mért siettetitek ennyire??? ötülj neki ennyivel is kevesebb. Tudod hány barátnőd osztálytársad lehetett gondban a nyár folyamán mert pont megjött neki és strandolt volna.... Örülj neki hogy neked még nem volt ezzel gondod. Hamarosan neked is megjön nyugi. Nem olyan jó buli ám. pár év múlva ugy fogod "utálni" hogy jaj megint megjött meg megint.....
2012. aug. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
vigyázni semmivel nem kell, mindig legyen nálad betét hogy megjön ne legyen gond. ennyi a lényeg.
2012. aug. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget, amúgy azért félek, mert lehet, hogy iskolaidőben fog megjönni, és ha még nyáron lenne meg az első, akkor nem ijednék meg annyira...barátnőim nem túl segítőkészek, mindig az a válasz, hogy 'nemtudom, majd rájössz' :(
2012. aug. 13. 22:44
 4/8 anonim ***** válasza:
nyugi nem kell félned, valakinek 15 éves korában jön meg! Lehet neked is akkor fog...későn érő típus vagy, nem baj az! :)
2012. aug. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, mert 16 éves korodig nem baj ha nem menstruálsz. Ne azt nézd, hogy a többi Veled egyidős lány már menstruál, hiszen mindenki más ütemben fejlődik. A melled mérete miatt se aggódj, mert az is mindenkinek más ütemben fejlődik. Senkit sem lehet az alapján megítélni, hogy mennyire fejlett!!! Aki ez alapján ítél, az egy primitív bunkó!
2012. aug. 14. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is ugyanígy voltam mint te hiszen az osztályomból majdnem mindenkinek megjött már.Kettőnk között annyi a különbség hogy én 12 vagyok és hát azóta már megjött nekem is.És nem kell siettetned majd meg jön amikor kell neki.Nem olyan jó mert én is most leszek a gondban mivel hogy most hétvége fele fog megjönni és pont megyünk hétvégén a Balcsira szval...De az a lényeg hogy ne aggódj amikor kell akkor meg fog jönni én ismerek olyat akinek 16 éves korában jött meg.Úgy hogy nyugi!!
2012. aug. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Ne görcsölj rá, nyugi, meg fog jönni amikor itt az ideje. Az LB-mnek is 13 éves korába jött meg. Egy másik barátnőmnek még nem jött meg, pedig 16 lesz hamarosan. Függ a súlyodtól is! A kövérebbeknek hamarabb jön meg. Ha nem jön meg 16 éves korodig akkor kezdj parázni. Amiatt se félj, hogy mikor fog megjönni. Legyen nálad mindig betét vagy tampon. Ha megjön hamar megszokod, nyugiiii!
2012. aug. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát, 162 cm vagyok és 44 kg szóval szerintem optimális a magasságom és súlyom, de leginkább az aggaszt, hogy már régóta, vagy 7-8 hónapja fáj a fejem, fáj az alhasam, sokszor szédülök, ingerlékeny vagyok, mikor ezek történnek, és ez a köztes állapot nagyon idegesítő. mikor még semmije sem fáj az embernek, akkor a legjobb, és mikor már tudja, hogy mikor jön a "rossz rész", az úgy már bíztatóbb, mint ez, ami velem van.. ilyenkor gyógyszert szedni sem ajánlott :((
2012. aug. 14. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!