Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 16 éves lány vagyok, és nem...

16 éves lány vagyok, és nem rendszeres a menstruációm. Lehet bajom? Több lent.

Figyelt kérdés

Szóval.

Nekem alapból későn jött meg először, 14 voltam. Akkor 2 hétig tartott, mire teljesen abbamaradt a vérzés. Anyukámnak nem szóltam, vele nem tudok ilyenről beszélgetni, sajnos. Utána legközelebb csak hónapokkal később jött meg, akkor megint 2 hét. Azóta ez megy. Évente kb. 3x jön meg, de akkor sokáig, mintha a felgyülemlett vértől akkor szabadulna meg a testem. Egyébként - bár későn érő vagyok -, de teljesen normálisan fejlődöm.

Azt szeretném megtudni, hogy mitől lehet ez a rendszertelenség, és baj-e, ha nem kezdek vele semmit (mert nem gondolom, hogy valamikor is normálisan fog megjönni), lehet-e valami gondom? Mert amúgy meg nem zavar, lelkileg teljesen kikészülök, mikor megjön, akkor tudom, hogy két hétig még ez lesz. Az pedig, hogy váratlanul jön - nem baj, az első napon mindig kevés. És még egyszer mondom: anyukámnak nem tudok szólni.

És szűz vagyok.


2012. aug. 8. 12:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
El kell mondjad pedig anyukádnak, innen mi nem tudunk veled mit csinálni. Ez elég nagy gond azért, mindenképp orvoshoz kell menj. Komolyan 1 megbízható felnőtt női rokonod sincs? :S
2012. aug. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem az a baj, hogy 14 évesen kezdtél menstruálni, hanem, hogy 2 hétig is eltart a vérzés. Szerintem az lenne a legjobb, ha orvoshoz mennél. Más úgysem tud biztosat mondani, csak a doki!
2012. aug. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy ilyen ritkán jön meg és sokáig tart, az logikus, mivel addigra elég rendesen megvastagszik a méhnyálkahártya, ami utána a vérzésnél leválik. A ciklust a hormonok irányítják, ha ennyire nem akar beállni, érdemes lenne elmenned nőgyógyászhoz, aki megvizsgál, esetleg ír fel fogamzásgátlót, hogy a hormonokat egy kicsit megregulázza. Szerintem keress fel egy nőgyógyászt (mehetsz sztk-ba vagy barátnőidtől érdeklődj, nekik van-e jó nőgyógyászuk) és nézesd meg magad mindenképp. A magánorvos nem olcsó, arra lehet, hogy kérned kell a szüleidtől, ha meg ír fel valamit, azt is valakinek ki kell fizetnie, úgyhogy előbb-utóbb muszáj lesz vele beszélned. Legfeljebb így elsőre menj ingyenes rendelésre és az ott elmondottak alapján vagy beavatod anyukád, vagy nem, ha nem muszáj.
2012. aug. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Anyukáddal miért nem beszélsz? Ő is nő, biztos hogy megértené és segítene is. Ne érezd cikinek, nem az. Ez is épp olyan betegség mint bármi más, el kell vele menni orvoshoz, amit mondjuk megtehetsz egyedül is, de ha gyógyszer kell vagy bármi akkor úgyis anyudnak kell kifizetnie. És mindenképp jobb ha tud róla. Mondd el neki.
2012. aug. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát ez nem normális. Vszínűleg peteérésed sincsen mielőtt megjön. Elhiszem, hogy most még nem zavar, de így később gondjaid lesznek a gyermekvállalással.

De a tablettát nem ajánlom annak ellenére, hogy az orvosok 90%-a erre a problémára fogamzásgátlót adna.

Az nem oldja meg a gondot, csak elfedi, és ha abbahagyod, visszatér a gond. Inkább keress egy olyan orvost (akár endokrinológust), aki rendesen kivizsgál, megnézi a hormonjaid.

Más bajod nincs? Nem vagy túlsúlyos? Nem túl zsíros a bőröd, nem vagy nagyon pattanásos? Nem hullik a hajad? Nem erősebb a szőrzeted? Nem vagy nagyon fáradékony, hízásra hajlamos?

2012. aug. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem, teljesen "normális" vagyok, a szőrzetem kicsit erősebb, de az egyértelműen öröklött hajlam. Eddig elég husis voltam, de egy éve elkezdtem dolgozni a dolgon, azóta 10 kilót leadtam, de előtte sem voltam túlsúlyos. A hajam se hullik, a bőröm se pattanásos, tényleg minden normális.
2012. aug. 8. 13:29
 7/7 anonim ***** válasza:
Azt mondom, ha csak 2 éve menstruálsz akkor még viszonylag belefér a rendszertelenség, kell egy kis idő míg beállnak a hormonok. Az viszont nagyon nem normális, hogy 2 hétig vérzel egy-egy menzesz alkalmával. Fordult nőgyógyászhoz, mivel tini vagy ezért menj tininőgyógyászhoz, ott nő szokott lenni a doki. Neki nyilván könnyebben meg tudsz nyílni, mintha férfival kéne beszélned. Pár tanács egy ilyen vizsgálat előtt: jó ha szoknyába mész, mert így csak a viszgálón kell alulról "megmutatkoznod", közöld az orvossal, hogy szűz vagy, mert ilyenkor sokkal figyelmesebb, ne hagyd, hogy fogamzásgátlót adjon a problémádra! Igazuk van az előttem szólóknak, az nem oldja meg a gondod, csak addig állítja be a menzeszed,amíg szeded, utána újra össze-vissza fog megjönni és lehet a gyerek se jön majd össze. Nem tudom miért nem szeretnél az anyukáddal erről beszélni, de előbb-utóbb tényleg meg fogja tudni. Ha elmész egy dokihoz, akkor ő vagy tovább küld kivizsgálásokra vagy ír fel gyógyszert. Ezekről meg úgyse lehet hosszútávon füllenteni. Szerintem mondd el neki a problémád, mert úgyis kell majd tőle pénzt kérned.
2012. aug. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!