Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehetséges-e, hogy a napi kb....

Lehetséges-e, hogy a napi kb. fél liter tejtől újul ki majd minden hónapban a hüvelygombám? Illetve ha a canesten nem használ van-e másmilyen "gyógyszer"a hüvelygomba kezelésére?

Figyelt kérdés
Hüvelygomba

2012. aug. 4. 22:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, lehet. Ha biztosan meg szeretnél tőle szabadulni, akkor ajánlanék egy könyvet. A címe "80/10/10 étrend" - ez egy elég drasztikus étrendváltoztatásról szól, de szerintem - és mások szerint is - megéri.
2012. aug. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
én a multi gyn től az actigélt szoktam használni. ha ritkán elkapom, de most már megelőzésre is viszem magammal pl usziba. a tejről nem tok semmit, bocs.
2012. aug. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Normál körülmények között a hüvelyi flóra domináns részét képezik a tejsavbaktériumok (más néven laktobacilusok), melyek a hüvelyben levő szénhidrátokat tejsavvá bontják le. A hüvely normális pH-ja enyhén savas (3,8-4,2), amelynek a tejsavbaktériumok a legfőbb biztosítói. Többek között ez teszi lehetővé a fertőzések elleni védekezést. A hüvelyben számos baktériumfaj él, ezek ökológiai egyensúlya biztosítja, hogy a különböző baktériumok ne okozzanak fertőzést. A hüvelyi flóra részét képezi a Candida albicans nevű gomba is, mely a hüvelyfertőzések egyik leggyakoribb kórokozója. Ha valami miatt a hüvelyflóra egyensúlya felborul, a fonalgomba elszaporodhat.


Több elmélet létezik arra nézve, mi okozhatja a gombafertőzés kiújulását:


Hormonháztartás-változás: a probléma gyakrabban jelentkezhet terhesség alatt, fogamzásgátló szerek szedése mellett, vagy a menstruációt közvetlenül megelőző napokon.

Legyengült immunrendszer

Allergiás reakció


Az egyik leggyakoribb fertőzéstípust a sarjadzógombák okozzák. A betegség érinti a hüvelyt és a külső nemi szerveket, emiatt orvosi nyelven vulvovaginalis candidosisnak (VVC) nevezik. A fertőzés hátterében leggyakrabban a Candida albicans, egy kisebb hányadban pedig az ún. non-albicans Candida törzsek állnak.


Ezek a gombafajok tehát a hüvelyben is előfordulnak, mint az élettani flóra tagjai. Ilyenkor panaszok nincsenek, a klinikai vizsgálat során a nemi szervek alsó szakaszán gyulladásos jelek nem észlelhetők, viszont laboratóriumi vizsgálattal a gomba alacsony csíraszámban kimutatható. Fertőzés az ilyen esetekben nem alakul ki a szervezet védekező mechanizmusainak köszönhetően. A sarjadzógombák a normális bélflóra tagjai, a táplálkozással jutnak a szervezetbe. A szeméremtestre, a gátra és a hüvelybe elsősorban a végbél felől történő szennyezéssel kerülnek. Amennyiben a sarjadzógombák jelenlétéhez gyulladásos tünetek társulnak, fertőzésről (VVC) beszélünk. A tünetekkel járó fertőzést mai ismereteink szerint minden esetben a sarjadzógombák tünetmentes jelenléte előzi meg. A kialakult klinikai tünetek változatos képet mutatnak. Feltételezhető, hogy a gombák által termelt enzimek, a hámsejtek hártyáját károsítva jutnak a mélyebben fekvő sejtekhez. A gombák behatolására és elszaporodására a hüvelyhám gyulladásos reakcióval válaszol, melyet vérbőség és a sejtek fokozott leválása kísér.

2012. aug. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen van más gyógyszer, a canesten sokszor nem elég. hanem gyógyszer kell, na meg ha candida akkor a gyógyszer sem elég hanem diéta is kell. Először csináljanak tenyésztést hogy milyen gomba.
2012. aug. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!