Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tehetnék, hogy egy héttel...

Mit tehetnék, hogy egy héttel hamarabb jöjjön meg a menszim?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem egészséges de párom külföldön dolgozik és egy hét múlva jön haza, nekem épp akkor jönne meg.

Ez nem is probléma csak el szeretnénk menni tengerre, mert aztán utazik is vissza, nekem az idő alatt míg ő itthon lesz pont meglenne a menszim és szeretnék hamarabb túl lenni rajta, hogy legalább pár napot elvezhessek ki...

Valakinek valami ötlete?Tapasztalat?Bármi?

Nagyon fontos!!!Előre is köszönöm!


2009. júl. 15. 13:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Gyógyszer nélkül nem lehet tologatni a vérzést. :(
2009. júl. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem szedek gyógyszert :((
2009. júl. 15. 13:30
 3/5 anonim ***** válasza:

"A vezető tüsző, a pete kiszabadulás után bevérzik, a vérömleny pedig átalakul úgynevezett sárgatestté. Ez a sárgatest egy eddig nem szereplő hormont a progeszteront kezdi termelni. (...) A sárgatest csak 10-12 napig virágzik, ha a megtermékenyülés nem következik be, a sárgatest elöregszik, megszünteti a progeszteron termelését, amelynek következtében a méhnyálkahártya leválik és bekövetkezik a menstruáció. A mestruáció tehát az ovulációt követő (kb.) 14. napon következik be."


Ez egy cikkből van, ami nagyon jól és közérthetően leírja a női ciklus biokémiáját. (Érdemes elolvasni a teljes cikket: [link] Ahhoz, hogy megjöjjön a vérzés, le kell, hogy zuhanjon a progeszteron szinted, ami gondolom belátható, hogy háztáji módszerekkel nem kivitelezhető... :(

2009. júl. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

13:41 tényleg érthető így...:(

akkor esetleg késleltetni?????

2009. júl. 15. 13:44
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha levinni nem lehet házilag a progeszteron szintet, akkor fenntartani sem... Ebbe belenyúlni csak komoly egészségügyi indokkal, orvosi ellenőrzés mellett lehet. Viszont amit esetleg tudnék Neked javasolni, az az anatómiai tampon, ami direkt a menzesz alatti együttléthez van kitalálva. Nem tudom, mennyire jó, én sosem használtam.


[link]

2009. júl. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!